Útok na Charlie Hebdo: Žalobce navrhl pro strůjce teroru doživotí

V procesu se strůjci teroristického útoku na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo z roku 2015 dnes prokuratura navrhla tresty od pěti let vězení až po doživotí. Informovala o tom agentura AFP.

Charlie Hebdo
doporučujeme

Při útocích na Charlie Hebdo a následně obchod s košer potravinami zahynulo celkem 17 lidí. Útočníky - bratry Chérifa a Saida Kouachiovy a Amédyho Coulibalyho - policisté zastřelili. V procesu, který ve Francii začal v září, čelí žalobě 14 údajných spolupachatelů, z nichž tři jsou na útěku.

Doživotní trest navrhuje prokuratura pro Aliho Rizu Polata, který podle obžaloby při přípravě útoků zastával ústřední úlohu a byl rovněž "pravou rukou" atentátníka Coulibalyho.

Zbytek života by měl podle prokuratury ve vězení strávit i další z Coulibalyho důvěrníků, Mohamed Belhoucine. Ten spolu se svým taktéž obviněným bratrem a Coulibalyho družkou Hayat Boumeddieneovou několik dní před útokem odcestoval do Sýrie či Iráku, trojice je proto souzena v nepřítomnosti. Pro Boumeddieneovou navrhují žalobci 30letý trest, neboť se podle nich také významně podílela na plánování útoků.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europoslanci vyzvali EK, aby zveřejnila smlouvy s výrobci vakcín

19.01.2021 12:25 Evropská komise musí zveřejnit smlouvy s výrobci vakcín a snažit se předejít hrozícím prodlevám v…

ONLINE: Reprodukční číslo roste. Japonsko zažilo růst počtu sebevražd

19.01.2021 12:04 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve…

Německá policie provedla velkou razii proti převaděčům

19.01.2021 11:08 Na 400 policistů ve čtyřech německých spolkových zemích dnes provedlo razie proti mezinárodní…

Merkelová má jednat se spolkovými zeměmi o delší karanténě, trvala by do…

19.01.2021 10:17 Aktualizováno Německá kancléřka chce kvůli koronaviru prodloužit karanténu v Německu přinejmenším do 15. února.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama