Útok na jihu Francie je vyšetřován jako terorismus, policie zatkla dalšího Súdánce

Francouzská policie zadržela již třetího Súdánce v souvislosti se sobotním útokem na jihovýchodě země, při němž zemřeli dva lidé a pět jich utrpělo zranění. Posledním zatčeným je spolubydlící muže súdánského původu narozeného v roce 1987, který byl jako hlavní podezřelý zadržen na místě činu. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Francouzská policie
doporučujeme

Policie vyslýchala v sobotu večer "mladého Súdánce", který bydlel s domnělým pachatelem v jedné domácnosti. Již předtím předvedla také dalšího muže původem ze Súdánu, který byl podle prokuratury známým podezřelého.

Utečenec ze Súdánu Abdulláh Ahmad-Osman v sobotu ráno napadl ve městě Romans-sur-Isère nožem několik lidí na ulici a v nedaleké trafice, řeznictví a pekařství. Dva lidé zemřeli, další dva jsou na jednotce intenzivní péče ale mimo ohrožení života. Jeden další je nadále v nemocnici, zatímco další dva ji už opustili.

Údajný pachatel získal v červnu roku 2017 status uprchlíka a v červenci téhož roku desetileté povolení k pobytu. Do hledáčku policie či tajných služeb se před sobotním útokem nedostal. Úřady incident prošetřují jako teroristický čin.

Zdroj seznámený s vyšetřováním agentuře AFP sdělil, že si podezřelý z incidentu údajně nic nevybavuje. Jeho výslech byl odložen, protože byl po zatčení silně rozrušený. Dnes by měl podstoupit psychiatrické vyšetření.

Protiteroristická prokuratura v prohlášení uvedla, že při domovní prohlídce u údajného pachatele policie nalezla ručně psané texty, které se týkaly i náboženství a v nichž si muž stěžoval na život v zemi bezvěrců.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dezinformacím o covidu věří i učitelé, ukazuje znepokojivý průzkum ze…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Téměř třetina učitelů na Slovensku věří, že očkování proti covidu je přípravou na čipování lidí.…

Itálie a Španělsko hlásí přes 10.000 nově nakažených. Francie už 20.000

20.10.2020 22:14 Itálie a Španělsko dnes ohlásily přes 10.000 nových případů nákazy koronavirem. Informovala o tom…

EU finišuje jednání o podmínkách rozdělování zemědělských dotací

20.10.2020 21:16 Několikaletá komplikovaná vyjednávání o podmínkách, za nichž si členské státy Evropské unie rozdělí…

Další dezinformace padla. První vlna covidu zvýšila počet mrtvých

20.10.2020 20:48 Země Evropské unie zaregistrovaly od března do konce června bezmála o 170.000 více mrtvých, než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama