Útok na jihu Francie je vyšetřován jako terorismus, policie zatkla dalšího Súdánce

Francouzská policie zadržela již třetího Súdánce v souvislosti se sobotním útokem na jihovýchodě země, při němž zemřeli dva lidé a pět jich utrpělo zranění. Posledním zatčeným je spolubydlící muže súdánského původu narozeného v roce 1987, který byl jako hlavní podezřelý zadržen na místě činu. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Francouzská policie
doporučujeme

Policie vyslýchala v sobotu večer "mladého Súdánce", který bydlel s domnělým pachatelem v jedné domácnosti. Již předtím předvedla také dalšího muže původem ze Súdánu, který byl podle prokuratury známým podezřelého.

Utečenec ze Súdánu Abdulláh Ahmad-Osman v sobotu ráno napadl ve městě Romans-sur-Isère nožem několik lidí na ulici a v nedaleké trafice, řeznictví a pekařství. Dva lidé zemřeli, další dva jsou na jednotce intenzivní péče ale mimo ohrožení života. Jeden další je nadále v nemocnici, zatímco další dva ji už opustili.

Údajný pachatel získal v červnu roku 2017 status uprchlíka a v červenci téhož roku desetileté povolení k pobytu. Do hledáčku policie či tajných služeb se před sobotním útokem nedostal. Úřady incident prošetřují jako teroristický čin.

Zdroj seznámený s vyšetřováním agentuře AFP sdělil, že si podezřelý z incidentu údajně nic nevybavuje. Jeho výslech byl odložen, protože byl po zatčení silně rozrušený. Dnes by měl podstoupit psychiatrické vyšetření.

Protiteroristická prokuratura v prohlášení uvedla, že při domovní prohlídce u údajného pachatele policie nalezla ručně psané texty, které se týkaly i náboženství a v nichž si muž stěžoval na život v zemi bezvěrců.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo ve středu 394 lidí s covidem-19 a 30 mrtvých

04.06.2020 09:46 V Německu přibylo za středu dalších 394 případů nákazy koronavirem a dalších 30 lidí, kteří kvůli…

Španělsko prodloužilo nouzový stav až do 21. června

03.06.2020 20:45 Španělská poslanecká sněmovna dnes pošesté a zřejmě naposled prodloužila nouzový stav vyhlášený…

Francie hlásí dalších 81 úmrtí s koronavirem, je to méně než v úterý

03.06.2020 20:41 Ve Francii za posledních 24 hodin zemřelo po nákaze koronavirem 81 lidí. Jedná se o pokles ve…

Německo nepřímo odmítlo Trumpův návrh na změnu formátu G7

03.06.2020 19:15 Aktualizováno Německý ministr zahraničí Heiko Mass si není jist, zda je vhodná doba na změnu formátu skupiny zemí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy