Útok nožem na Slovensku: Muž napadl mladou ženu, bodl ji do krku

Slovenská policie pátrá po muži, který dnes krátce po poledni v centru středoslovenského města Banská Bystrica napadl nožem mladou ženu. "Muž zaútočil přímo na životně důležitý orgán, což si vyžádalo okamžitý převoz (napadené ženy) do nemocnice a operační zákrok," citoval server Sme.sk z policejního komuniké,

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Policie v tuto chvíli dělá vše pro to, aby se útočníka podařilo co nejdříve zadržet. Známe jeho totožnost. Další informace poskytneme později," dodali policisté.

Útok se podle policie stal v jedné z bočních uliček u centrálního náměstí Slovenského národního povstání.

Televize Markíza na svém webu uvedla, že krátce po poledni si lidé na náměstí SNP všimli krvácející ženy, kterou útočník bodl do krku, a zavolali policisty. Ženu odvezli záchranáři do nemocnice, kde se podrobila operaci. Útok přežila.

Útočník byl podle televize již soudně trestán kvůli pokusu o vraždu. Nyní policii ještě stále uniká. Podrobnosti chtějí vyšetřovatelé zveřejnit v pondělí.

Podle portálu televize Joj pachatelem brutálního útoku za bílého dne je třiadvacetiletý Peter, jehož jméno stačila zraněná dívka říci policistům. Mladíka zachytily pouliční kamery, jak kráčel pár kroků za svou vrstevnicí Ľudmilou, která se spolu s rodiči právě vracela z kostela domů. Těsně u náměstí se náhle rozběhl a dívku napadl nožem. Její rodiče zprvu nedokázali zareagovat, její otec je nevidomý, a tak netušil, co se děje. Dívčin život je podle televize mimo nebezpečí. Dvojice se zjevně znala, ale motiv útočníka není jasný, nejspíše však podle televize nešlo o žádný zkrat, ale o předem naplánovanou akci. Útočník měl prý i problémy s drogami. Údajně se po útoku objevil u domu, kde Ľudmila bydlí, ale policii se jej zadržet nepodařilo. "Policie dělá vše, aby se podařilo co nejdříve útočníka zadržet," řekla policejní mluvčí Mária Faltániová.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínská tajná policie krutě mučila britského diplomata? Kauza má vážnou…

20.11.2019 10:47 Bývalý zaměstnanec britského konzulátu v Hongkongu Simon Cheng uvedl, že ho příslušníci čínské…

Smrtící útok: Syna německého exprezidenta ubodal 57letý muž, motiv je…

20.11.2019 10:02 Muži, který v úterý večer při lékařské přednášce v Berlíně ubodal 59letého primáře Fritze von…

Inventura v muzeu se změnila v drama, zasahovali pyrotechnici

20.11.2019 08:56 Zaměstnanci muzea v obci Espalion na jihu Francie objevili při inventuře na půdě bedny s…

Salvini je vzteky bez sebe. Jeho popularitu nahlodává hnutí Sardinek

20.11.2019 08:28 Zdánlivě nezastavitelný politický vzestup šéfa nacionalistické Ligy Mattea Salviniho narazil na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama