Útok nožem v Německu: Islamista křičel Alláhu akbar, napadl policisty

Německá policie zastřelila v neděli večer ozbrojeného muže, který ohrožoval policisty ve městě Gelsenkirchen na západě Německa. Úřady podle předběžných zjištění nepovažují čin za terorismus. Informovala o tom dnes agentura DPA, podle které muž trpěl psychickými problémy.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Sedmatřicetiletý muž v neděli večer zaútočil na strážce pořádku před policejní stanicí v Gelsenkirchenu. Nejprve udeřil do jejich auta a poté policisty ohrožoval. V jedné ruce měl "jistý předmět", jímž udeřil do stojícího policejního vozu, a ve druhé ruce držel nůž.

Muž neuposlechl opakované výzvy a dále strážce pořádku ohrožoval, proto na něj jeden z policistů čtyřikrát vystřelil a útočníka smrtelně zranil, uvedla DPA.

Podle agentury AFP byl útočník tureckého původu a žil v Gelsenkirchenu. Podle nepotvrzených informací AFP volal muž při útoku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký), což často volají islamističtí radikálové při podobných atentátech.

Prohlídka bytu zabitého 37letého muže nicméně podle dnešního vyjádření policie nezesílila prvotní podezření, že chtěl spáchat teroristický čin. Podle DPA útočník trpěl psychickými potížemi, a byl proto v péči lékařů.

Útok v Gelsenkirchenu se stal ve stejný den, kdy francouzská policie ve městě Méty postřelila muže, který s nožem v ruce a s pokřikem Alláhu akbar útočil na skupinu policistů. Kromě útočníka nebyl nikdo zraněn. V pátek se podobný útok stal na předměstí Paříže, kde mladík rovněž za pokřiku Alláhu akbar zabil nožem člověka a další dvě osoby zranil. Útočníka, který byl do května v péči psychiatrického zařízení, policie zastřelila.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: V pondělí téměř 7000 nakažených. Skóre PES kleslo

26.01.2021 21:52 Aktualizováno Denní počet nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál klesá. V pondělí jich…

Cestou z krize je vakcína proti koronaviru, řekla Merkelová

26.01.2021 18:40 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její…

Čech v Německu čelí obžalobě za to, že větvemi ohrožoval dopravu

26.01.2021 18:33 Až 15 let za mřížemi hrozí v Německu Čechovi, který podle vyšetřovatelů několik roků dával na…

Söder opět mluví o rizikovém Česku, bavorská opatření dle něj fungují

26.01.2021 14:54 Bavorská opatření proti pandemii koronaviru fungují, Bavorsko proto prochází úspěšnou terapií, i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama