Útok nožem v Německu: Islamista křičel Alláhu akbar, napadl policisty

Německá policie zastřelila v neděli večer ozbrojeného muže, který ohrožoval policisty ve městě Gelsenkirchen na západě Německa. Úřady podle předběžných zjištění nepovažují čin za terorismus. Informovala o tom dnes agentura DPA, podle které muž trpěl psychickými problémy.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Sedmatřicetiletý muž v neděli večer zaútočil na strážce pořádku před policejní stanicí v Gelsenkirchenu. Nejprve udeřil do jejich auta a poté policisty ohrožoval. V jedné ruce měl "jistý předmět", jímž udeřil do stojícího policejního vozu, a ve druhé ruce držel nůž.

Muž neuposlechl opakované výzvy a dále strážce pořádku ohrožoval, proto na něj jeden z policistů čtyřikrát vystřelil a útočníka smrtelně zranil, uvedla DPA.

Podle agentury AFP byl útočník tureckého původu a žil v Gelsenkirchenu. Podle nepotvrzených informací AFP volal muž při útoku Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký), což často volají islamističtí radikálové při podobných atentátech.

Prohlídka bytu zabitého 37letého muže nicméně podle dnešního vyjádření policie nezesílila prvotní podezření, že chtěl spáchat teroristický čin. Podle DPA útočník trpěl psychickými potížemi, a byl proto v péči lékařů.

Útok v Gelsenkirchenu se stal ve stejný den, kdy francouzská policie ve městě Méty postřelila muže, který s nožem v ruce a s pokřikem Alláhu akbar útočil na skupinu policistů. Kromě útočníka nebyl nikdo zraněn. V pátek se podobný útok stal na předměstí Paříže, kde mladík rovněž za pokřiku Alláhu akbar zabil nožem člověka a další dvě osoby zranil. Útočníka, který byl do května v péči psychiatrického zařízení, policie zastřelila.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bulharsko obvinilo tři Rusy z podobné kauzy jako Skripal

23.01.2020 20:33 Z pokusu o otrávení tří Bulharů před pěti lety obvinila bulharská justice tři ruské občany, na něž…

Koronavirus děsí Evropu. Odborníci jsou zmatení

23.01.2020 19:08 Odborníci zatím nevědí, jak pravděpodobný je přenos onemocnění koronavirem z Číny do Evropy. Dosud…

Brexit má zelenou. Královna podepsala zákon k dohodě

23.01.2020 18:58 Britský prováděcí zákon k brexitové dohodě vstoupil v platnost. Po schválení oběma komorami…

Uprchlíci: Vážné krizi nově čelí Belgie, zvažuje se neobvyklé řešení

23.01.2020 17:31 Stoupající počet lidí, kteří ze západobelgických pláží míří na gumových člunech do Británie, přiměl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama