Útok v Paříži: Vyšetřování pokračuje, terorismus se zatím prokázat nepodařilo

Vyšetřovatelé dál zkoumají klíč USB nalezený v kanceláři Mickaëla Harpona, který na pařížské policejní prefektuře minulý týden ubodal čtyři kolegy. Už se ale zjistilo, že klíč neobsahuje stopy "nelegálního přenosu údajů", uvedla dnes agentura AFP, která se odvolává na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování. Stanice BFMTV poznamenala, že až dosud se vyšetřovatelům nepodařilo odhalit nic, co by Harpona spojovalo s nějakou teroristickou organizací.

Francouzská policie
doporučujeme

Klíč, představující velkokapacitní úložiště dat, byl podle zdroje AFP zkoumán až do tří hodin do rána. Podle prvních poznatků expertů neobsahuje ale žádný nelegální přenos dat.

Od nalezení klíče se vyšetřovatelé snaží zjistit, zda propagandistické záběry teroristické organizace Islámský stát (IS), které klíč obsahoval, stejně jako údaje o pracovnících prefektury, souvisely s Harponovou prací. Harpon byl v policejním ústředí zaměstnán jako informatik. Až po jeho vražedném útoku z 3. října vyšlo najevo, že se hlásil k radikálnímu islámu.

V Harponově bydlišti se podle zdroje BFMTV nenašlo žádné video ani text, které by potvrzovaly, že tento člověk patřil k nějaké teroristické organizaci. Vyšetřování se tak soustřeďuje na klíč USB, na kterém podle BFMTV pracuje stovka vyšetřovatelů. Klíč obsahuje kopie elektronické pošty a nejrůznější soubory.

Pařížská prokuratura vyšetřuje vraždy jako možný teroristický čin.

Od atentátů na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo ze začátku roku 2015 zahynulo při teroristických útocích ve Francii přes 250 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánská krize: Sesazený premiér Torra se obrátil na ústavní soud,…

29.09.2020 15:56 Sesazený šéf katalánské vlády Quim Torra se kvůli pondělnímu verdiktu nejvyššího soudu, který…

Pompeo jednal s Mitsotakisem. USA chtějí dialog mezi znesvářeným Řeckem a…

29.09.2020 15:35 Spojené státy si přejí dialog mezi Řeckem a Tureckem, uvedl dnes podle agentury Reuters americký…

Šéfka Evropské komise stojí za Jourovou: Obavy o demokracii v Maďarsku…

29.09.2020 15:03 Aktualizováno Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová má plnou důvěru šéfky unijní exekutivy Ursuly von der…

Virolog: Onemocnět chřipkou a covidem najednou je nepravděpodobné. Roušky…

29.09.2020 13:22 Ačkoliv hrozí, že se zdravotníci v zimních měsících budou potýkat s náporem pacientů trpících jak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama