Útoky na dálnici v Berlíně: Iráčana krátce před činem hledala policie, píše tisk

Iráčan, který v úterý večer na městské dálnici v Berlíně cíleně způsobil několik nehod, se choval podivně už několik hodin před činem. Kvůli jeho jednání ho následně neúspěšně hledala policie, napsal dnes s odvoláním na své zdroje deník Bild.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Prokuratura ve středu sdělila, že Iráčanův čin považuje za islamisticky motivovaný, zároveň ale nevyloučila, že muž trpí psychickými problémy. Deník Berliner Morgenpost informoval, že muž se v minulosti léčil na psychiatrii.

Třicetiletý Iráčan upoutal v berlínské čtvrti Reinickendorf pozornost svých sousedů, když bouchal do střech aut a pobíhal v provozu na ulici. Sousedé proto upozornili policii, která se dopoledne i odpoledne neúspěšně snažila muže najít. Večer pak Iráčan svým autem způsobil několik dopravních nehod, kdy podle prokuratury cíleně najížděl především do lidí na motocyklech.

Po činu ho policie zadržela a ve středu ho vazební soudce poslal na psychiatrii.

Mluvčí prokuratury Martin Steltner uvedl, že útočník nejprve lehce naboural jedno projíždějící auto, poté srazil motorkáře, kterému způsobil těžká zranění hlavy a páteře, následně narazil do řidiče skútru a poté srazil dalšího motorkáře. Následně auto odstavil a vyhrožoval výbušninou, kterou u něj ale policie nenašla.

Při nehodách utrpělo zranění šest lidí, tři z nich skončili ve vážném stavu. Stav jednoho z motorkářů, kterým byl hasič vracející se ze služby domů, je nadále velmi vážný.

Muž před útokem zveřejnil na facebooku fotky svého auta a náboženské citáty s odkazem na mučednictví. Vyšetřovatelé prozatím uvádějí, že nemají žádné poznatky o mužově příslušnosti k některé teroristické organizaci, rovněž nebyl evidován či sledován jako možný radikál. Úřadům však byl známý kvůli ublížení na zdraví a a kladení odporu policii.

Do Německa přišel Iráčan jako žadatel o azyl. Ten mu ale podle médií udělen nebyl a v zemi nadále pobýval na základě strpění. V Berlíně žil přinejmenším od roku 2016, což dokládají fotografie zveřejněné na jeho facebooku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 14:54 Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Dovolená u Jadranu spustila druhou vlnu covidu? Chorvatské sdružení oponuje

23.09.2020 14:49 Turistické destinace v Chorvatsku, hotelové řetězce ani jiné typy ubytování v létě nezaznamenaly…

Hrozí kolaps na hranici. Britské kamiony by mohly na vstup do EU čekat až…

23.09.2020 14:34 Až dva dny by na odbavení mohly od počátku příštího roku čekat kamiony přijíždějící z Británie do…

Německo nechce uzavřené hranice s ČR, ve hře jsou covid testy pro pendlery

23.09.2020 12:53 Německo, které dnes zřejmě označí celou Českou republiku za epidemicky rizikovou oblast, nestojí o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama