V Bratislavě přistálo čínské nákladní letadlo, posádka nesmí vystoupit

Na bratislavském Štefánikově letišti dnes ráno přistálo čínské nákladní letadlo ze Šanghaje, které v souvislosti s epidemií nového koronaviru v Číně přiletělo vyzvednout zásilku zdravotnického materiálu. ČTK o tom informovala mluvčí letiště Veronika Ševčíková. Slovenské úřady předem udělily dopravci povolení ke komerčnímu letu pod podmínkou, že posádka letadla na největším letišti v zemi pod Tatrami s výjimkou splnění příslušných předpisů neopustí stroj.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Letadlo přepraví do Pekingu roušky, ochranné rukavice a brýle. Zaměstnanci letiště musejí při kontaktu s posádkou používat ochranné pomůcky. Ševčíková popřela informace některých slovenských médií, že čínské letadlo nezískalo souhlas k přistání na nedalekém vídeňském letišti.

Čínský dopravce dříve v tomto týdnu požádal Bratislavu o možnost naložit zdravotnický materiál od konsorcia slovenských firem, které o pomoc požádalo vedení jednoho z čínských měst.

Dopravce původně navrhoval, aby sedmičlenná posádka mohla povinnou bezpečnostní přestávku strávit v hotelu blízko letiště. To ovšem slovenské úřady odmítly. Podle dřívějšího vyjádření ministra dopravy Arpáda Érseka pouze pilot může v souladu s předpisy vystoupit z letadla a zkontrolovat ho.

Z vyjádření premiéra Petera Pellegriniho vyplynulo, že s ohledem na potřebnou délku přistávací dráhy a techniku nutnou k naložení nákladu nebylo možné nabídnout dopravci některé z vojenských letišť.

Slovensko na rozdíl od jiných zemí nemá přímé pravidelné letecké spojení s Čínou. Řada světových leteckých společností lety do pevninské Číny kvůli epidemii již pozastavila. Česká vláda schválila zákaz přímých letů mezi Čínou a Českem, který bude platit od 9. února do odvolání.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Slovensku začaly ostře sledované volby. Jde o hodně, píše tisk

29.02.2020 09:52 Na Slovensku začaly volby, ve kterých Slováci rozhodují o novém složení parlamentu. Sázkové…

Stovky uprchlíků jsou na hranici s Řeckem. Turecko už je zastavovat nebude

28.02.2020 22:19 Aktualizováno Po zveřejnění zpráv o tom, že Turecko otevírá pro migranty hranice s Evropskou unií, se u řeky…

Dvě humanitární lodě nesmí kvůli karanténě vyplout z Itálie

28.02.2020 21:29 Italské úřady nařídily kvůli epidemii koronaviru dva týdny karantény dvěma lodím nevládních…

V Itálii je už 821 nakažených novým koronavirem, 21 lidí zemřelo

28.02.2020 19:45 V Itálii zemřeli další čtyři lidé na nový koronavirus, který se od prosince šíří do světa z Číny.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama