V Bruselu jsou ode dneška povinné roušky na veřejných místech

V Bruselu ode dneška platí povinnost zakrývat si nos a ústa na všech veřejných prostranstvích. Regionální vláda k opatření přistoupila kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem, informovala agentura AFP.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Povinnost nosit roušku či si jinak zakrývat ústa a nos platí v celém Bruselském regionu, jehož součástí je kromě samotného centrálního Bruselu ještě osmnáct dalších čtvrtí a obcí, například Anderlecht, Ixelles, Schaerbeek či Molenbeek-Saint-Jean. Celý region hlavního města má 1,2 milionu obyvatel.

Už od 11. července musí lidé starší 12 let v Bruselském regionu nosit roušky ve většině uzavřených prostor. Na počátku srpna bruselská bezpečnostní rada rozhodla, že k rozšíření povinnosti přistoupí, pokud bude denní počet nových případů nákazy koronavirem sedm dní v řadě překračovat 50 na 100.000 obyvatel. To se podle šéfa bruselské vlády Rudiho Vervoorta nyní stalo.

Nařízení, které začíná dnes platit, se týká ulic, parků a dalších veřejných prostranství, ale i soukromých prostor přístupných veřejnosti. Lidé roušky nemusí nosit jen při sportu či při těžké fyzické práci na veřejnosti, třeba při opravě silnic. Výjimku dostali i lidé se zdravotními obtížemi.

Nové opatření se netýká dalších dvou belgických regionů, tedy Vlámska a Valonska, připomněla agentura AFP.

Belgie má zhruba 11,5 milionu obyvatel. Podle americké Univerzity Johnse Hopkinse se v zemi od počátku epidemie koronavirem nakazilo více než 75.000 lidí. S covidem-19 jich 9885 zemřelo. Belgie má nicméně jednu z nejpřísnějších metodik počítání obětí pandemie. Do statistiky zahrnuje i ty případy úmrtí, u kterých panuje na covid-19 podezření. Jiné země počítají jen mrtvé, u nichž je příčina smrti potvrzena laboratorním testem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

O rezignaci Vojtěcha se píše v zahraničí: Politické zemětřesení, Babiš…

21.09.2020 13:35 Aktualizováno Rekordní přírůstky počtu případů koronaviru v Česku i neshody s premiérem Andrejem Babišem vedly…

Teror v Burgasu: Pomocníci útočníka dostali doživotí, Interpol po nich…

21.09.2020 13:03 Doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění uložil dnes zvláštní trestní soud v Sofii dvěma…

Německý ministr financí nevidí důvod sankcí USA pro Nord Stream 2

21.09.2020 12:49 Budování plynovodu Nord Stream 2 mezi Ruskem a Německem je soukromou investicí, která energetickou…

Sankce EU vůči běloruskému režimu stále závisí na souhlasu Kypru

21.09.2020 11:54 Kypr je jako poslední stát Evropské unie připraven kývnout na sankce vůči činitelům běloruského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama