V Dánsku se vrátili do tříd nejmladší žáci

V Dánsku se dnes poprvé od Vánoc otevřely školy pro nejmladší děti. Do lavic se mohli vrátit žáci přípravných tříd a prvních až čtvrtých ročníků. Starší studenti jsou nadále odkázáni na distanční výuku. Do konce února také zůstávají v Dánsku v platnosti ostatní opatření přijatá s cílem zabránit šíření koronaviru. Informovala o tom agentura DPA.

Dánsko, Kodaň
doporučujeme

"Zatím nedokážeme říci, kdy je možné očekávat návrat starších žáků do tříd," prohlásila dnes ráno premiérka Mette Frederiksenová při návštěvě školy ve městě Lejre, asi 40 kilometrů západně od Kodaně.

Až do 28. února zůstávají v Dánsku uzavřeny restaurace, nákupní centra a další obchody vyjma těch s nezbytným zbožím či kadeřnictví. Scházet se smí stále jen pět lidí.

Denní přírůstky nakažených se v Dánsku od konce roku snižují, úřady ale mají obavu z nové, nakažlivější mutace koronaviru, která se poprvé objevila v Británii. Dánské úřady uvedly, že tato varianta je nyní odhalena u zhruba 20 procent lidí, kteří mají pozitivní test na koronavirus. Očekává se, že v polovině února bude již tato mutace v Dánsku dominantní.

Dánsko, které má zhruba 5,8 milionu obyvatel, zaznamenalo od začátku epidemie 202.307 případů infekce koronavirem. Úmrtí po nákaze registruje 2217.

Při příjezdu do Dánska z takzvané červené zóny s nepříznivou koronavirovou situací je od neděle nutné mít negativní test na koronavirus a následně nastoupit desetidenní pobyt v izolaci, napsala agentura Reuters s odvoláním na dánské ministerstvo dopravy. To také oznámilo, že byl v neděli zrušen zákaz letů ze Spojených arabských emirátů do Dánska. Pozastaveny byly kvůli údajně nespolehlivým testům na koronavirus při odletu z Dubaje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 08:00 Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Česko podalo žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v dole Turów

26.02.2021 20:29 Aktualizováno Česko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v hnědouhelném dole Turów…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama