V Evropě se chystají prvomájové akce navzdory protiepidemickým omezením

V mnoha evropských městech dnes bude rušno navzdory tomu, že ve většině zemí nadále platí přísná omezení setkávání lidí kvůli koronavirové pandemii. Tradiční prvomájové demonstrace v Německu budou spojeny i s odporem proti pandemickým opatřením. V Británii se zase čekají demonstrace proti chystanému zákonu o policii, který má posílit její pravomoci. V Rusku zase začíná desetidenní pracovní volno vyhlášené kvůli pandemii prezidentem Vladimirem Putinem.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Na dnešní Svátek práce se v Německu koná hlavní manifestace odborové centrály DGB tentokrát v Hamburku, mnoho dalších demonstrací provázených početnou přítomností policie se však uskuteční v mnoha dalších německých městech.

Jenom v Berlíně bude na pořádek v ulicích dohlížet na 5000 policistů. V metropoli se chystají mimo jiné odborářská demonstrace a polední protest proti covidovým opatřením. S velkou účastí na manifestacích počítá policie také v Essenu. Jednotlivých pohyblivých průvodů se smí podle německé policie účastnit nanejvýš 50 lidí, jinak se dalších shromáždění smí účastnit až 200 stojících osob. V Hamburku od 21:00 platí zákaz nočního vycházení.

V Británii se dnes neočekávají jen demonstrace. V Liverpoolu se druhý den po sobě zkušebně otevře skladiště proměněné v hudební klub. Už v pátek sem zavítalo na 3000 fanoušků taneční hudby, kteří před akcí i po ní byli testováni. Úřady takto chtějí zjistit, zda mohou být uvolněna pravidla sociálního distancování.

Větší rozvolnění dnes chystá Maďarsko. Pro držitele potvrzení o očkování proti covidu tu otevřou vnitřní prostory restaurací, posilovny, kina nebo divadla.

Portugalsko dnes znovu otevře své hranice se Španělskem a o dva dny dříve než původně plánovalo zahájí čtvrtou a poslední fázi rozvolňování povolením všech sportovních aktivit venku i uvnitř.

Indie by dnes měla obdržet první zásilku ruské vakcíny Sputnik V. Země zasažená mohutnou druhou vlnou pandemie otevře očkování všem dospělým, kterých je na 600 milionů.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO na summitu vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem

14.06.2021 12:18 Aktualizováno Lídři zemí Severoatlantické aliance na dnešním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 10:43 Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama