V Itálii přibylo nejvíc mrtvých s covidem od 14. dubna

V Itálii za poslední den zemřelo dalších 580 lidí s koronavirem, což je podle agentury Reuters nejvíce od 14. dubna, kdy se bilance zvýšila o 602 mrtvých. Počet nakažených za posledních 24 hodin vzrostl o 35.098, což oproti 25.271 případům ohlášeným v pondělí znamená strmý nárůst.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Za poslední den ale zdravotníci oproti předchozím dvěma dnům provedli výrazně více testů. V Itálii, kde se první případ nákazy objevil v únoru, se doposud koronavirem nakazilo 995.463 lidí. Celkem 42.330 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Letos na jaře tato země patřila mezi ty nejvíce zasažené na světě, tamní úřady proto na mnoho týdnů vyhlásily přísná restriktivní opatření, včetně zákazu vycházení. Při současné druhé vlně pandemie si Itálie zprvu vedla dobře, nyní se tam ale pandemická situace znovu zhoršuje. Nejvíce nových případů má za poslední den Lombardie, přibylo jich tam 10.955.

Šéf italského zdravotnického ústavu (ISS) Silvio Brusaferro dnes řekl, že počet nemocných s koronavirem, kteří potřebují nemocniční ošetření, strmě roste, rychle se plní jednotky intenzivní péče. "Pokud se nebudeme chovat rozumně, zdravotnictví se zhroutí," varoval.

V této situaci zejména od lékařských organizací zaznívají výzvy, aby v celé zemi byl znovu vyhlášen lockdown, tedy přísná uzávěra. Agentura APA připomíná, že premiér Giuseppe Conte doposud celostátní karanténu, jaká v zemi platila na jaře, odmítal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Slovensku byl zadržen policejní exprezident Lučanský. Bral úplatky a…

03.12.2020 17:01 Aktualizováno Kriminalisté na Slovensku dnes zadrželi bývalého šéfa slovenské policie Milana Lučanského, kterého…

Fake news ohrožují demokracii. EU bude efektivněji postihovat šíření…

03.12.2020 16:03 Aktualizováno Evropská unie bude účinněji postihovat záměrné šíření dezinformací, které může ohrožovat fungování…

Zvrat v případu: Podezření, že Švédka desítky let věznila syna, se…

03.12.2020 14:13 Švédská prokuratura uzavře vyšetřování, které tento týden zahájila kvůli podezření, že…

Itálie na Vánoce omezí možnost pohybu, Řecko prodlouží celostátní karanténu

03.12.2020 14:09 Aktualizováno Itálie kvůli koronaviru přes vánoční svátky podstatně omezí možnost pohybu a zakáže lidem cestovat…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama