V Itálii se protestovalo proti uzavření škol

Tisíce italských rodičů, dětí a učitelů se dnes po celé zemi zapojily do protestu proti vládou nařízenému uzavření škol, které považují za neopodstatněné. Podle agentury Reuters jde o první větší veřejné vyjádření nesouhlasu vůči rozhodnutí nové vlády premiéra Maria Draghiho, která kvůli šíření koronavirové nákazy uzavřela většinu škol od 15. března. Demonstrace se konaly v 35 velkých městech včetně Říma či Milána.

Škola, ilustrační fotografie
doporučujeme

Počet účastníků jednotlivých protestů byl kvůli stávajícím protiepidemickým opatřením omezený. V Římě si účastníci manifestace nasadili oslovské čapky, aby upozornili na to, jaké dopady má podle nich on-line vzdělávání na vývoj dětí. "Žádáme jednu věc: aby školy dostaly status nezbytné veřejné služby a okamžitě se znovu otevřely," uvedli zástupci sdružení Open Schools, které protesty organizuje.

V Itálii byly od začátku pandemie školy uzavřené už mnohokrát, příkaz přejít na dálkové vyučování se vydává nejen celostátně, ale také v jednotlivých regionech podle aktuální situace ohledně šíření nákazy. Nejnovější rozhodnutí o uzavření škol vláda zdůvodnila šířením nových mutací koronaviru, premiér Draghi ale v pátek slíbil, že návrat žáků do lavic je jeho prioritou a že půjde o jeden z prvních kroků v případě uvolňování restrikcí.

Za poslední den přibylo v Itálii něco přes 20.000 nakažených a 300 úmrtí pacientů s covidem-19. O den dříve to bylo skoro 24.000 nových případů nákazy a 401 obětí. Celkem šedesátimilionová země eviduje skoro 3,4 milionu nakažených a 104.942 mrtvých, což je v Evropě nejvíce po Británii.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Belgie chce rozvolnit na začátku května, Francie hlásí přes 43.000 nákaz

14.04.2021 20:57 Belgie plánuje na začátku května po šestiměsíční přestávce kvůli koronaviru znovu otevřít venkovní…

Orbán: Zahrádky v restauracích se otevřou, když bude očkováno 3,5 milionu…

14.04.2021 19:33 Maďarsko uvolní další opatření proti šíření koronaviru, jakmile bude naočkováno proti covidu 3,5…

V EU jsou na tom v očkování proti covidu nejlépe Malta a Maďarsko

14.04.2021 16:30 Podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové bylo v EU podáno již 100 milionů dávek…

Evropská komise si chce na fond obnovy od června půjčovat 150 miliard eur…

14.04.2021 16:12 Aktualizováno Evropská komise (EK) si chce první peníze na mimořádný fond pokrizové obnovy ekonomik začít na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama