V Itálii vyšetřují kauzu figuríny Grety Thunbergové, je pověšená z mostu

Prokuratura v Římě zahájila vyšetřování v případu nálezu figuríny švédské ekologické aktivistky Grety Thunbergové pověšené z mostu. Snímek oběšence koluje na sociálních sítích a několik italských politiků se k němu vyjádřilo kriticky.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Greta Thunbergová
doporučujeme

Postava visící z římského mostu má copy, jaké si češe i švédská školačka Greta Thunbergová. K zábradlí mostu byla připevněna tabulka s anglickým nápisem Greta is your god (Greta je tvůj bůh).

Římská starostka Virginia Raggiová vyjádřila na twitteru solidaritu s Gretinou rodinou a šéf Demokratické strany Nicola Zingaretti odsoudil gesto "hrůzostrašného násilí", jehož původci "neberou ohled na názory, s nimiž nesouhlasí".

Thunbergová 27. září ocenila mobilizaci Italů v kauze ochrany klimatu. Ten den přišlo na akci s názvem Pátek pro budoucnost Itálie podle organizátorů až milion mladých lidí.

Mladá Švédka, která v září oslovila se svým burcujícím poselstvím také klimatický summit OSN v New Yorku, vyvolává ale i kritické reakce. Jízlivě, ironicky či přezíravě se k ní a k jejím postojům vyslovují i tak významní politici jako jsou prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Aféra Gorila opět straší Slovensko, unikla skandální nahrávka o korupci

14.10.2019 12:19 Bývalý slovenský generální prokurátor Dobroslav Trnka se spolu s dalšími dvěma osobami pokusil…

Polská vládnoucí strana PiS převálcovala konkurenci, v sejmu budou i…

14.10.2019 12:00 Aktualizováno Po sečtení asi 91 procent hlasů odevzdaných v nedělních parlamentních volbách v Polsku má vládnoucí…

Španělský soud přísně potrestal katalánské politiky. Barbarství, soptí…

14.10.2019 11:54 Aktualizováno Španělský nejvyšší soud dnes vynesl vysoké tresty vězení pro katalánské politiky za neústavní…

Razie po teroru v Paříži: Policie zatkla pět lidí včetně kontroverzního…

14.10.2019 10:47 Policie dnes u Paříže zadržela pět lidí z okolí pachatele útoku nožem na policejní prefektuře ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama