V Itálii vzrostl počet nově nakažených, v Turecku počet úmrtí

Itálie dnes zaznamenala nárůst nových případů nákazy koronavirem, kterých přibylo za poslední den téměř 21.000. Počet úmrtí ale klesl na 684. Lehký vzestup na téměř 32.000 nových případů zaznamenalo i Turecko, kde v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 193 lidí, nejvíce za jeden den od začátku epidemie.

Itálie, ilustrační foto
doporučujeme

Turecko hlásí rekord úmrtí již desátým dnem za sebou, informuje agentura Reuters s odkazem na údaje ministerstev zdravotnictví obou zemí.

V Itálii počet nakažených od začátku epidemie vzrostl na 1,6 milionu a v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 57.045 lidí. Celkový počet nakažených v Turecku není známý, protože země v posledních čtyřech měsících uváděla ve statistikách nakažených jen osoby, které vykazovaly příznaky nemoci-covid 19. Počet mrtvých vzrostl na 31.923.

Italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza dnes v Senátu popsal opatření, která mají platit v Itálii během vánočních a novoročních svátků. Podle ministra budou na konci roku platit tvrdší omezení pohybu mezi kraji a při mezinárodních cestách. Vláda chce také Italy "odradit od cest mezi obcemi" během vánočních svátků a na Nový rok. Podle deníku Corriere della Sera se vláda chystá zavést zákaz pohybu mimo obec bydliště, jenž by platil 25. a 26. prosince a 1. ledna. Nadále by měl platit také zákaz vycházení po 22. hodině, a to včetně silvestrovské noci. Vláda by měla vydat výnos s opatřeními nejpozději do čtvrtečního večera. Nová pravidla mají platit od pátku.

Od úterý platí v Turecku kvůli nákaze přísnější omezení pohybu. Ve všední dny musejí Turci zůstávat doma mezi devátou hodinou večerní a pátou hodinou ranní, v sobotu a v neděli pak nebudou moci vycházet vůbec.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

V Itálii zemřela desetiletá dívka kvůli TikToku. Snažila se omdlít

22.01.2021 21:43 Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli "zkoušce odvahy" na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama