V kanálu La Manche se utopili čtyři uprchlíci, včetně dvou dětí

Při pokusu o přeplutí kanálu La Manche z Francie do Británie se utopili čtyři migranti, včetně dvou dětí ve věku pět a osm let. Dalších 15 lidí, podle prvních informací původem z Íránu, bylo zachráněno. Mezi pohřešovanými je podle některých zdrojů novorozeně, pátrání stále pokračuje. O nehodě informovala agentura AFP.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Britský turista v dopoledních hodinách upozornil na loď, která se za špatného počasí převrátila a začala se potápět. Do záchranné akce se zapojilo šest plavidel a belgický vrtulník. Pátrání ztěžuje skutečnost, že není jasné, kolik lidí se na lodi plavilo. Nehodu vyšetřuje policie v Dunkerku.

Zachráněné děti, ženy a muži jsou podchlazení, jeden z nich těžce, a byli převezeni do nemocnic v Calais a Dunkerku na severu Francie.

Podobné snahy o přeplutí do Británie jsou v posledních letech stále častější. Francouzské úřady jen v letošním roce evidují už sedm obětí, loni v kanále La Manche zemřely čtyři osoby.

Od začátku roku do konce srpna zaznamenala francouzská prefektura 6200 uprchlíků, kteří se na plavbu vydali v nafukovacích člunech, na paddleboardech nebo s obyčejným nafukovacím kruhem. V roce 2019 se o plavbu pokusilo 2358 lidí, o rok dříve 586. Před plánovaným pokusem o plavbu do Británie se četní uprchlíci shromažďují v provizorních táborech na severu Francie, které francouzská vláda pravidelně nechává bourat.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zběsilá jízda v Trevíru: Řidič zabil i devítitýdenní dítě. Nové informace…

02.12.2020 16:50 Aktualizováno Řidič vozu, který vjel v úterý na pěší zónu v Trevíru, s policií spolupracuje a vypovídá. Soud dnes…

EU chce zapomenout na spory s Trumpem a spolupracovat s USA. Dívejme se…

02.12.2020 16:32 Evropská unie chce po nástupu nového amerického prezidenta Joea Bidena výrazně posílit spolupráci…

Útok nožem v Haagu: Dva zranění, podle vyšetřovatelů nejde o terorismus

02.12.2020 16:15 Dva lidé byli zraněni při útoku nožem a požáru obchodu na hlavní nákupní třídě v centru…

Rakousko začne rozvolňovat. Otevře obchody a školy, od 24. prosince umožní…

02.12.2020 16:08 Aktualizováno Rakousko začne od pondělí uvolňovat přísná opatření, která přijalo v boji proti koronaviru. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama