V Lotyšsku se nakazil voják praporu NATO, kde slouží i Češi

V Lotyšsku se koronavirem nakazil voják praporu Severoatlantické aliance, v němž slouží i čeští vojáci. Informovala o tom dnes agentura DPA, podle níž lotyšské úřady nesdělily národnost infikovaného. Voják má mírné příznaky nemoci COVID-19. První oběť infekce dnes hlásí Estonsko.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

NATO
doporučujeme

V Lotyšsku byl koronavirus SARS-CoV-2 zachycen u vojáka praporu NATO. Muž má mírné příznaky a je v domácí léčbě, řekl mluvčí lotyšského ministerstva obrany agentuře Leta.

V úterý hlásil několik případů nákazy také alianční prapor v sousední Litvě. Mezi testovanými s pozitivním výsledkem jsou tam i němečtí vojáci, píše DPA.

Voják v Lotyšsku je izolován v pronajatém domě, a nikoli v kasárnách na vojenské základně Adaži. Osoby, s nimiž voják přišel do styku, mezi nimi další vojáci NATO, jsou v karanténě.

Čeští vojáci působí v Lotyšsku i Litvě v rámci předsunuté přítomnosti Severoatlantické aliance eFP (Enhanced Forward Presence). NATO tímto opatřením reagovalo na obavy svých východních členů z některých kroků a postojů Ruska. Například v Lotyšsku Češi působí společně se zástupci dalších osmi států pod vedením Kanady od června 2018.

V Lotyšsku bylo dosud zachyceno 221 případů nové nákazy a v zemi platí až do Velikonoc nouzový stav.

Další pobaltský stát Estonsko dnes oznámil svou první oběť koronaviru. Podle deníku Postimees zemřel 83letý pacient v nemocnici v hlavním městě Tallinn. Dohromady bylo v Estonsku potvrzeno více než 400 nakažených.

Loading...
Vstupte do diskuze (10)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 mezi migranty: Řecké úřady uvalily karanténu na další tábor

05.04.2020 09:06 Řecké úřady poslaly kvůli koronaviru do karantény další tábor pro migranty, již druhý v tomto týdnu…

Podivný fenomén: Proč Španělé v karanténě mnohem víc kupují čokoládu nebo…

05.04.2020 08:12 Španělé, kteří mají kvůli šíření koronaviru od poloviny března nařízenou celostátní karanténu, při…

Benátsko nařídilo roušky a rukavice při nakupování jídla, přitvrzuje i…

04.04.2020 21:12 Aktualizováno Italský region Benátsko (Veneto) zpřísnil opatření proti šíření koronaviru, ode dneška mohou do…

Útok nožem ve Francii: Muž zabil dva lidi, stěžoval si na život v zemi…

04.04.2020 20:45 Aktualizováno Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších pět lidí utrpělo podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy