V Madridu už mají nový rok. Tisíce lidí slavili silvestra nanečisto

Na madridském náměstí Puerta del Sol slavily v noci na dnešek tisíce lidí Silvestra "nanečisto" - podle agentury DPA město už tradičně 24 hodin před příchodem nového roku testovalo místní zvony, aby byly připraveny na silvestrovskou půlnoc. Zvony na budově poštovního úřadu oznamují příchod nového roku statisícům slavících lidí v metropoli i u televizních obrazovek, které jejich odbíjení ukazují v přímém přenosu.

Ilustrační foto
doporučujeme

Generální zkouška na silvestrovskou půlnoc je velice oblíbená a náměstí v centru Madridu bývá 30. prosince často zaplněné slavícími lidmi podobně jako o den později. K vidění tak jsou láhve sektu, papírové kloboučky i vtipné kostýmy.

Spousta lidí také předčasně vyzkouší jeden z nejpevnějších španělských novoročních zvyků, a to pojídání dvanácti kuliček hroznového vína během dvanácti půlnočních úderů hodin, což má přinést štěstí v novém roce. Na pondělní předčasné oslavy dohlížely stovky policistů.

Na jiném místě ve Španělsku, ve vesničce Villar de Corneja na západě země, oslavili Silvestra dnes v poledne. Většině zdejších asi 30 obyvatel už je přes osmdesát a nechce se jim zůstávat vzhůru až do půlnoci. S touto tradicí místní začali v roce 2004 a na oslavu za bílého dne se sjíždějí i lidé odjinud. Sešli se na návsi, s úderem poledne si dali stejně jako dříve oslavující v Madridu 12 kuliček vína a pak si popřáli šťastný nový rok.

Agentura DPA poznamenala, že Villar de Corneja podobně jako další vesnice na španělském venkově opouštějí mladí lidé. Ještě v 50. letech tato víska měla několik stovek obyvatel.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krétu zasáhlo silné zemětřesení, zprávy o škodách zatím nejsou

18.09.2020 21:27 U řeckého ostrova Kréta dnes udeřilo zemětřesení o síle 5,4 stupně. Ohnisko otřesů bylo v hloubce…

Francie hlásí rekordní počet nákažených

18.09.2020 20:36 Francouzské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo dalších 13.215 potvrzených případů nákazy…

Češi slavili konec epidemie na Karlově mostě, teď trhají rekordy, píší v…

18.09.2020 20:18 Aktualizováno Česká republika zaznamenala ve čtvrtek rekord v počtu denního nárůstu pozitivních případů. Denní…

Evropská léková agentura podpořila dexametazon jako léčbu covidu

18.09.2020 16:35 Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dnes podpořila léčbu pacientů se závažným průběhem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama