V nejlidnatější německé zemi začala škola, žáci musí mít roušky

V nejlidnatější německé spolkové zemi, Severním Porýní-Vestfálsku, dnes po více než šesti týdnech skončily letní prázdniny. Kvůli šíření koronaviru musí mít žáci i učitelé ve školách zakrytá ústa a nos - a to po celou dobu výuky. Severní Porýní-Vestfálsko je jedinou spolkovou zemí s takto přísným opatřením, informovala agentura DPA.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

"Obzvlášť v těchto dnech musíme být opatrní," obhajoval dnes opatření na školách ministerský předseda Armin Laschet.

Agentura DPA upozornila, že vývoj v Severním Porýní-Vestfálsku sledují i další spolkové země, kde se žáci do lavic zatím nevrátili. Pozornost se upírá i na samotného Lascheta a jeho postup v koronavirové krizi. Politik se totiž uchází o funkci předsedy vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU), a teoreticky tak má šanci stát se příštím německým kancléřem.

Nařízení o nošení roušek při výuce se dotklo zhruba 2,5 milionu žáků. Výjimku dostaly pouze děti na speciálních školách a na školách základních (Grundschule), do kterých v Severním Porýní-Vestfálsku chodí děti od šesti do deseti let. Opatření má zatím platit do konce srpna.

Severní Porýní-Vestfálsko, které má téměř 18 milionů obyvatel, je šestou spolkovou zemí, v níž se děti do školy po prázdninách vrátily. Vyučuje se již v Meklenbursku-Předním Pomořansku, Hamburku, Šlesvicku-Holštýnsku, Braniborsku a Berlíně. Například v Braniborsku musí mít děti a učitelé ve školách rovněž roušky, během vyučování je ale mohou odložit. V Berlíně a Hamburku musí mít děti a učitelé zakrytá ústa a nos jen na určitých místech, například na chodbách, schodištích a školních dvorcích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama