Německo má 1892 nově nakažených. Covid-19 sílí i v Rakousku, sejde se protikrizový štáb

V Německu stoupl počet zjištěných případů nákazy koronavirem za minulý den o 1892. Země se zhruba 83 miliony obyvatel má nyní celkově potvrzeno 255.366 nakažených.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to ze statistiky Institutu Roberta Kocha (RKI). Podle jeho údajů v zemi s covidem-19 zemřelo od začátku epidemie 9341 lidí, z toho za poslední den tři osoby.

RKI také oznámil, že ve srovnání s minulým dnem se snížilo reprodukční číslo, to z 1,1 na 0,88. Znamená to, že jeden nakažený člověk virus předá méně než jedné jiné osobě.

V Rakousku se za posledních 24 hodin potvrdilo 664 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvíce od 29. března, informovalo dnes rakouské ministerstvo zdravotnictví. Největší nárůst hlásí Vídeň. Její radní vyzval k zpřísnění koronavirových opatření.

Od počátku epidemie se v devítimilionovém Rakousku virem SARS-CoV-2 nakazilo 31.247 lidí. Přes 26.000 infikovaných se uzdravilo a s covidem-19 zemřelo 748 pacientů.

Od poloviny dubna se v Rakousku denní přírůstek nakažených držel pod hranicí sta. V červenci začal ale opět narůstat. V posledních dvou dnech oznámilo ministerstvo 502 a 520 nových nakažených. Vyšší denní přírůstek než dnes rakouské úřady hlásily naposledy 29. března, kdy to bylo 680. Vůbec nejvyšší dosavadní denní počet případů oznámilo Rakousko 27. března - 1065.

Nejhorší situace je nyní v hlavním městě Vídni, která se na dnešní statistice podílí 387 případy. Podle listu Kurier se ještě dnes sejde celostátní krizový štáb, který by mohl zpřísnit opatření v boji s koronavirem. Případné změny na rakouském covidovém semaforu se vláda chystá oznámit na páteční tiskové konferenci.

Nyní je na semaforu většina okresů zelená, riziko přenosu viru je tedy nízké. Ve žluté kategorii se středním rizikem je nyní Vídeň, Štýrský Hradec, Linec a tyrolský okres Kufstein. V oranžové ani červené kategorii není žádný z okresů.

Ke zpřísnění opatření dnes vyzval vídeňský radní pro zdravotnictví Peter Hacker. Vláda by podle něj měla zavést celostátní opatření nebo dát spolkovým zemím možnost přijmout opatření regionálně.

O vývoji pandemie ve středu ve Vídni jednali rakouský kancléř Sebastian Kurz s premiéry Česka a Slovenska Andrejem Babišem a Igorem Matovičem. Po setkání uvedli, že navzdory rostoucímu počtu nakažených neplánují vzájemně omezit cestování.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid na Slovensku: Padl nový rekord v počtu nakažených za den

23.09.2020 12:08 Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených nových případů nákazy…

Francouzská média se postavila za Charlie Hebdo a svobodu slova

23.09.2020 10:27 Zástupci stovky francouzských médií připojili svůj podpis k otevřenému dopisu, v němž se postavili…

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 09:50 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Ples ve vídeňské opeře se kvůli pandemii neuskuteční. Zdraví má přednost,…

23.09.2020 09:24 Tradiční ples ve vídeňské opeře se v příštím roce kvůli pandemii covidu-19 neuskuteční. Ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama