Německo má přes 1000 nových případů koronaviru, epidemie se zhoršila v Maďarsku

Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1256 nových případů nákazy koronavirem, čímž počet nakažených od začátku epidemie vzrostl na 244.855. Počet zemřelých stoupl o 11 na 9313.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z dnešních dat německého Institutu Roberta Kocha (RKI).

Počet nově infikovaných se po pondělních 610 opět vrátil k obvyklejším číslům. Víkendové údaje bývají nižší kvůli pomalejšímu zpracování dat.

Dohromady nejvíce případů dosud zaznamenala nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko. Druhé je Bavorsko, které sousedí s Českou republikou.

Celkově se vývoj epidemie v Německu poměrně stabilizoval, ale RKI varuje, že i přes pokles počtů nových případů v některých spolkových zemích je vývoj z posledních týdnů nadále znepokojivý a je třeba zabránit přenosu na starší lidi.

Maďarsko dnes oznámilo, že zaznamenalo 365 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek. Patrně je tomu tak proto, že se lidé vracejí z prázdnin a začíná nový školní rok, poznamenala agentura Reuters.

Maďarsko s přibližně deseti miliony obyvatel překonalo počátkem letošního roku první vlnu pandemie s menším počtem nakažených než mnoho jiných evropských zemí. Celkový počet nakažených od začátku pandemie dosáhl 6622, přičemž 619 lidí podlehlo komplikacím souvisejícím s nemocí covid-19, způsobované koronavirem.

I když se většina lidí s tímto onemocněním uzdravila, počet aktivních případů za poslední týden stoupl z několika stovek na nynějších 2100. Odborníci varovali před prudkým nárůstem infekcí v příštích týdnech, jakmile se školy znovu otevřou.

Vláda premiéra Viktora Orbána od 1. září uzavřela hranice před zahraničními návštěvníky, i když z tohoto zákazu vyjmula turisty z Česka, Polska a Slovenska, pokud předloží negativní test na koronavirus.

Evropská komise, která trvá na stejných pravidlech pro všechny občany EU při překračování vnitřních hranic, označila maďarský krok za diskriminační, a proto nezákonný.

Rozhodnutí Maďarska uzavřít hranice také podnítilo evropskou fotbalovou asociaci UEFA, aby přezkoumala plány uspořádat 24. září v Budapešti zápas Superpoháru UEFA mezi Bayernem Mnichov a Sevillou za přítomnosti diváků. Mělo jít o první mezinárodní zápas takové úrovně s publikem od začátku pandemie, dodal Reuters.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Páteční útok v Paříži asi souvisel s karikaturami Mohameda

26.09.2020 17:45 Aktualizováno Páteční útok v Paříži, při němž útočník pobodal dva lidi nedaleko někdejšího sídla redakce…

Polské vládní strany prozatím zažehnaly krizi podpisem koaliční smlouvy

26.09.2020 16:24 Tři strany polské koaliční vlády podepsaly dnes novou koaliční smlouvu, a prozatím tak překonaly…

Slovensko hlásí rekordních 552 nakažených za den

26.09.2020 13:16 Na Slovensku se koronavirus za den prokázal u rekordních 552 lidí, informují slovenská média s…

Španělská policie má pohotovost, očekává protesty v ulicích

26.09.2020 12:38 Policie ve španělském autonomním regionu Katalánsko má v těchto dnech pohotovost v očekávání…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama