Německo má přes 1000 nových případů koronaviru, epidemie se zhoršila v Maďarsku

Německo za posledních 24 hodin zaznamenalo 1256 nových případů nákazy koronavirem, čímž počet nakažených od začátku epidemie vzrostl na 244.855. Počet zemřelých stoupl o 11 na 9313.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vyplývá to z dnešních dat německého Institutu Roberta Kocha (RKI).

Počet nově infikovaných se po pondělních 610 opět vrátil k obvyklejším číslům. Víkendové údaje bývají nižší kvůli pomalejšímu zpracování dat.

Dohromady nejvíce případů dosud zaznamenala nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko. Druhé je Bavorsko, které sousedí s Českou republikou.

Celkově se vývoj epidemie v Německu poměrně stabilizoval, ale RKI varuje, že i přes pokles počtů nových případů v některých spolkových zemích je vývoj z posledních týdnů nadále znepokojivý a je třeba zabránit přenosu na starší lidi.

Maďarsko dnes oznámilo, že zaznamenalo 365 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší zaznamenaný denní přírůstek. Patrně je tomu tak proto, že se lidé vracejí z prázdnin a začíná nový školní rok, poznamenala agentura Reuters.

Maďarsko s přibližně deseti miliony obyvatel překonalo počátkem letošního roku první vlnu pandemie s menším počtem nakažených než mnoho jiných evropských zemí. Celkový počet nakažených od začátku pandemie dosáhl 6622, přičemž 619 lidí podlehlo komplikacím souvisejícím s nemocí covid-19, způsobované koronavirem.

I když se většina lidí s tímto onemocněním uzdravila, počet aktivních případů za poslední týden stoupl z několika stovek na nynějších 2100. Odborníci varovali před prudkým nárůstem infekcí v příštích týdnech, jakmile se školy znovu otevřou.

Vláda premiéra Viktora Orbána od 1. září uzavřela hranice před zahraničními návštěvníky, i když z tohoto zákazu vyjmula turisty z Česka, Polska a Slovenska, pokud předloží negativní test na koronavirus.

Evropská komise, která trvá na stejných pravidlech pro všechny občany EU při překračování vnitřních hranic, označila maďarský krok za diskriminační, a proto nezákonný.

Rozhodnutí Maďarska uzavřít hranice také podnítilo evropskou fotbalovou asociaci UEFA, aby přezkoumala plány uspořádat 24. září v Budapešti zápas Superpoháru UEFA mezi Bayernem Mnichov a Sevillou za přítomnosti diváků. Mělo jít o první mezinárodní zápas takové úrovně s publikem od začátku pandemie, dodal Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU hodlá přimět dodavatele vakcín, aby respektovali smlouvy

24.01.2021 13:00 Evropská unie přiměje farmaceutické firmy respektovat smlouvy o dodávkách vakcíny proti koronaviru.…

V Portugalsku začaly prezidentské volby, favoritem je úřadující hlava státu

24.01.2021 10:26 V Portugalsku dnes volí prezidenta, hned v prvním kole má podle průzkumů velkou šanci na zisk…

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama