Počet nakažených v Německu rekordně stoupl. Kvůli COVID-19 se zvažuje zákaz vycházení

Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Německu za 24 hodin podle Institutu Roberta Kocha narostl o rekordních 2801 na 10.999. Institut spadající pod německé ministerstvo zdravotnictví informoval o číslech aktuálních k dnešní půlnoci na svém webu. Mrtvých na nemoc COVID-19 je podle úřadu 20. Němečtí politici vzhledem k aktuálnímu vývoji uvažují o přijetí dalších opatření.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Informuje o tom Berlin Spectator. Nejvyšší nárůst za 24 hodin zaznamenala nejpostiženější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko, kde potvrzených případů přibylo 661 a celkem je jich 3033. Rychlý vzestup počtu infikovaných hlásí také Bádensko-Württembersko (546) a Bavorsko (449). Když se vezme do úvahy počet obyvatel jednotlivých spolkových zemí, tak nepostiženější je severoněmecký Hamburk, kde se koronavirem v průměru infikovalo 23,46 obyvatel z každých 100.000.

Institut Roberta Kocha růst počtu případů označuje za "exponenciální". Bavorský premiér Markus Söder dnes na vývoj reagoval apelem na obyvatele této spolkové země sousedící s Českem. Zároveň je varoval, že pokud nezačnou dobrovolně dodržovat preventivní opatření proti koronaviru, vyhlásí zákaz vycházení.

Stejný krok nevylučuje ani berlínský primátor Michael Müller, který je znepokojen tím, že řadu Berlíňanů dosavadní opatření, k nimž patří uzavření škol a školek i většiny obchodů, vedla především k tomu, že volný čas tráví společně ve velkých skupinách v parcích nebo na venkovních hřištích. Někteří podle něj dokonce organizují speciální "koronavirové párty".

Berlín kvůli epidemii na zdejším výstavišti staví speciální novou kliniku pro 1000 pacientů. Hotová by mohla být už za 20 dní. Východoněmecké Sasko-Anhaltsko dnes oznámilo, že až do 19. dubna pro turisty uzavírá veškeré hotely a kempy. Největší německé maloobchodní řetězce s potravinami zase apelovaly na zákazníky, aby nenakupovali zbytečně velké množství jídla. Komplikuje to podle nich zásobování. Potravin je ale i nadále dostatek, ujistily.

Ze zahraničí se zatím i za pomoci vlády vrací stále další němečtí občané. Ve středu jich přistálo asi 7500, nejčastěji z Egypta, Tuniska a Maroka. O víkendu se má vrátit dalších 20.000 Němců.

Velmi napjatá je nadále situace na dálnici A4 směrem k polským hranicím, kde je zhruba 30kilometrová kolona nákladních aut, která zde musí kvůli nově zavedeným hraničním kontrolám čekat. I když už kontroly ode dneška nejsou z polské strany tak přísné, čekají zde někteří řidiči i desítky hodin. S jejich zásobováním pomáhá Červený kříž i armáda.

Ta je podle ministryně obrany Annegret Krampové-Karrenbauerové připravena i na další podobné akce. Nasazeno může být v případě potřeby i na 75.000 rezervistů. Boj s koronavirem bude podle ministryně maratonem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Belgii se otevřely obchody. Nizozemí zavedlo roušky uvnitř, vláda je…

01.12.2020 16:27 Aktualizováno V Belgii se dnes po měsíci otevřelo na 43.000 obchodů, které nabízejí i jiné než základní zboží.…

V Trevíru najelo auto na pěší zónu. Dva mrtví, mnoho zraněných

01.12.2020 16:13 Aktualizováno Ve městě Trevíru (Trier) na západě Německa vjelo dnes auto na pěší zónu. Na místě zemřeli dva lidé…

V Rakousku začalo hromadné testování na koronavirus

01.12.2020 15:29 Rakousko dnes zahájilo hromadné testování populace na koronavirus. Jako první na řadu přišli…

Žhář ve Francii zapálil vysílač, tři miliony lidí jsou bez televize

01.12.2020 14:31 V noci na dnešek ve Francii požár poničil druhý největší televizní a radiový vysílač v zemi. Tři a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama