Německo má 781 nově nakažených, covid-19 se opět šíří v Bulharsku a Rumunsku

Počet prokázaných případů koronaviru v Německu stoupl v pátek o 781 a dalších sedm nemocných zemřelo, což je méně než ve čtvrtek.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Dosud se nákaza koronavirem v Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, prokázala u 204.964 lidí, 189.800 se již uzdravilo a 9118 nemocných zemřelo. Vyplývá to z údajů Institutu Roberta Kocha (RKI).

Ve čtvrtek přibylo 815 potvrzených případů nákazy koronavirem a deset nemocných zemřelo. Ve srovnání se čtvrtkem přibylo v pátek asi 400 zotavených.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je podle RKI v Německu 1,08. To znamená, že jeden nakažený v průměru nakazí jednoho dalšího člověka. Podle agentury DPA podává tento údaj obraz o dění starém zhruba deset dní. O den dříve toto číslo činilo 0,93.

Od poloviny května udává RKI i takzvané sedmidenní reprodukční číslo, které je méně ovlivněné denními výkyvy. Tato hodnota k půlnoci 24. července činila 1,16. Podle DPA tento údaj podává obraz o dění před osmi až 16 dny.

V Bulharsku přibylo za poslední den 270 případů nákazy koronavirem a celkový počet infikovaných tak překonal hranici 10.000. Počet obětí covidu-19 se zvýšil o osm na 337. Informovaly o tom dnes bulharské úřady. Rekordním tempem nyní roste množství infikovaných i v sousedním Rumunsku, kde za uplynulý den odhalili 1284 případů nákazy.

Počty nově infikovaných virem SARS-CoV-2 začaly v Bulharsku výrazněji stoupat v posledních dvou týdnech. Za úterý a za středu hlásili zdravotníci více než 300 nových případů, ve čtvrtek jich bylo 268. Nejvyšší počet nakažených registrují města Sofia, Plovdiv a Blagojevgrad.

V Rumunsku se počet nových případů zvyšuje už pátý den v řadě, dnes ministerstvo zdravotnictví ohlásilo téměř 1300 nakažených, což je nejvíce od začátku epidemie. V pátek bylo nově nakažených 1119 a ve čtvrtek jen o sedm méně. Bilance úmrtí se za uplynulý den zvýšila o 15 na 2165.

Itálie v pátek kvůli situaci v těchto dvou balkánských zemích nařídila povinnou karanténu pro všechny, kdo do země v posledních dvou týdnech přijeli z Bulharska či Rumunska nebo se odtud v budoucnu vrátí.

Řecko požaduje od 10. července po všech, kdo do něj přijedou přes bulharskou hranici, negativní test na koronavirus. Dnes tamní úřady oznámily, že od 28. července budou požadovat na letištích negativní test na koronavirus od všech pasažérů, kteří přiletí z Bulharska či Rumunska. Povinnost se nebude vztahovat na řecké občany a zatím má platit do 4. srpna.

České ministerstvo zahraničí v novém doporučení s platností od pondělka Čechům nedoporučuje kvůli zvýšenému riziku cestovat do nejzasaženějších oblastí Bulharska, za něž považuje metropoli Sofii a města Plovdiv a Varna. Ohledně Rumunska resort doporučuje vyhnout se župám Suceava, Brašov a Vrancea.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce lidí protestovaly ve Varšavě na podporu LGBT, propuštění aktivistky…

08.08.2020 21:22 Aktualizováno Několik tisíc lidí mávajících duhovými vlajkami dnes protestovalo v centru Varšavy. Požadovali…

Kiska je zřejmě těžce nemocný. V čele strany Za lidi ho nahradí Remišová

08.08.2020 20:32 Novou předsedkyní slovenské vládní strany Za lidi se dnes stala dosavadní místopředsedkyně a…

Český turista se zřítil z ferraty v rakouských horách, pád nepřežil

08.08.2020 19:53 Dvaapadesátiletý Čech dnes zahynul při pádu ze zajištěné cesty (ferraty) v rakouském pohoří Rax.…

Německo má opět přes 1000 nových případů koronaviru, situace je vážná v…

08.08.2020 18:06 Aktualizováno V Německu třetí den za sebou přibyla více než tisícovka potvrzených případů infekce koronavirem.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama