V Německu zůstanou velké akce zakázané nejméně do konce října

Kvůli koronavirové pandemii zůstanou v Německu velké akce zakázané nejméně do konce letošního října. Po dnešním jednání se 16 zemskými premiéry to na tiskové konferenci oznámila kancléřka Angela Merkelová. Podle společného usnesení kancléřky a zástupců spolkových zemí bude zákaz platit pro takové akce, u nichž nebude možné zpětně vysledovat kontakty mezi lidmi ani zajistit dodržování hygienických předpisů.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Lidé budou muset rovněž nadále dodržovat minimální vzájemný odstup 1,5 metru, zpřísněná hygienická opatření a nošení roušek v prostředcích veřejné dopravy nebo v obchodech, neboť tato opatření se podle odborníků osvědčila. V případě pozitivního vývoje bude po letních prázdninách obnoven normální provoz ve školách všech spolkových zemí.

Merkelová po setkání se zemskými premiéry také uvedla, že lidé by měli zůstat vůči koronavirové nákaze ostražití a stále by měli dodržovat pravidla o sociálním odstupu.

Úterní start mobilní aplikace na trasování nákazy označila kancléřka za úspěšný a chápe ho jako "milník v boji proti koronaviru". Poděkovala přitom všem občanům, kteří si aplikaci stáhli do svých telefonů. Podle ministryně pro digitalizaci Dorothee Bärové tak učinilo na sedm milionu uživatelů.

V Německu je nyní koronavirová situace poměrně stabilizovaná, ale vyskytly se shluky nákaz. Ten největší je nyní na jatkách Tönnies ve městě Rheda-Wiedenbrück ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, nakazilo se zde již 657 lidí. Různé jateční provozy, kde je zaměstnáno mnoho zahraničních pracovníků, s tímto problémem zápasí v Německu už týdny.

V Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, se od počátku epidemie infekce virem SARS-CoV-2 potvrdila u 187.184 osob. Zhruba 173.600 z nich se již uzdravilo. Nejpostiženější spolkovou zemí zůstává Bavorsko, kde se nákaza potvrdila u 47.710 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Plagiátorská kauza rozdělila slovenskou koalici, vyvolala demonstraci

03.07.2020 21:38 Kauza šéfa slovenského parlamentu Borise Kollára ohledně opisování v jeho diplomové práci rozdělila…

Lotyšsko a Estonsko také zpřísnily podmínky pro Čechy. Test jim nestačí

03.07.2020 21:22 Aktualizováno Slovinsko, Lotyšsko a Estonsko dnes kvůli rostoucímu počtu nových případů koronaviru omezily vstup…

Cestující z Česka budou muset do karantény i v Estonsku

03.07.2020 19:30 Lotyšské centrum pro prevenci a kontrolu nemocí přidalo na seznam zemí se zvýšeným rizikem šíření…

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy