V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde o nové denní maximum. S odvoláním na Institut Roberta Kocha (RKI) o tom dnes informovala agentura DPA. Německo se rozhodlo prodloužit stávající opatření proti šíření koronaviru, včetně uzavření restaurací, muzeí, divadel a volnočasových zařízení do 10. ledna.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Dohodli se na tom dnes německá kancléřka Angela Merkelová a premiéři spolkových zemí.

V zemi s přibližně 83 miliony obyvatel se nákaza nově potvrdila u 17.270 lidí. Celkový počet nakažených od propuknutí epidemie tak překonal 1,08 milionu, z nichž se okolo 779.0000 lidí uzdravilo. Komplikacím spojeným s covidem-19 celkem v Německu podlehlo 17.123 pacientů, ukazuje statistika RKI.

V úterý úřady oznámily 388 dalších úmrtí a 13.604 infekcí. Denní bilance zemřelých v posledních dnech stouply, což zdravotnické úřady po předchozím strmém nárůstu infikovaných očekávaly, uvádí DPA.

V Německu v současnosti platí částečná uzávěra země. Restaurace, kina, divadla a také volnočasová zařízení jsou zavřená a tak to zůstane až do ledna. Kancléřka Merkelová dnes oznámila, že se dnes s premiéry jednotlivých spolkových vlád dohodla na pokračování opatření až do 10. ledna. "Země prodlouží svá opatření od 20. prosince až do 10. ledna," oznámila Merkelová. "V zásadě zůstává stav, jaký je nyní," dodala kancléřka.

Německo je podle kancléřky při pandemii ještě "velmi vzdálené" cílovým hodnotám. Poukázala také na velmi vysoký počet úmrtí. Připomněla, že cílovou hodnotou je 50 nově infikovaných na 100.000 obyvatel během sedmi dní.

Bavorský premiér Markus Söder dnes naznačil, že jeho země by mohla proticovidová opatření zpřísnit. Podle něj bude třeba se v příštích týdnech zamyslet nad tím, zda jsou dosavadní opatření dostačují. "Otázkou je, zda můžeme zemi celou tu dobu udržovat v tomto druhu polospánku, nebo zda někdy nebudeme muset ještě jednou zvážit, zda někde velmi jasně a důsledně nejít hlouběji," řekl Söder. Dodal, že i mnoho občanů se na něj obrací s otázkou, zda nelze postupovat důsledněji, "a možná kratší dobu důsledněji než déle s poloviční důsledností".

Naopak Meklenbursko-Přední Pomořansko na severovýchodě Německa si vyhrazuje stávající částečný lockdown neprodloužit, uvedla dnes premiérka místní zemské vlády Manuela Schwesigová s tím, že její region se smí odchýlit od celoněmeckých opatření díky tomu, že tu je méně než 50 nově nakažených na 100.000 obyvatel za sedm dní.

Například školy a školky zůstávají v Německu nadále otevřené, vláda udržení jejich prezenčního chodu považuje za klíčové pro ekonomiku. Soukromá setkání rodin a známých jsou omezena na pět lidí z nejvýše dvou domácností, ale přes vánoční svátky od 23. prosince až do Nového roku se režim zmírní, sejít se tak bude moci až deset lidí z více domácností.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Koronavirus má v USA víc obětí než druhá světová. Reprodukční…

21.01.2021 16:45 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve…

Maďarsko předběžně schválilo vakcínu AstraZeneca, ale i Sputnik V

21.01.2021 16:42 Maďarské úřady předběžně schválily očkovací látku od firmy AstraZeneca a také ruskou vakcínu…

V Portugalsku se zpřísní restrikce, zemí se šíří britská mutace

21.01.2021 16:13 Portugalská vláda chystá další zpřísnění protiepidemických opatření. Nově by se měly uzavřít školy,…

Merkelová hájí karanténní opatření, jsou kvůli mutacím nezbytná

21.01.2021 13:21 Aktualizováno Jako nezbytné dnes německá kancléřka Angela Merkelová obhajovala zpřísnění karanténních opatření v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama