V Nizozemí zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, Británie má téměř 5000 obětí

Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. V Británii za poslední den přibylo 621 lidí, kteří podlehli nákaze koronavirem. O den dříve země zaznamenala smutný rekord, kdy počet mrtvých za 24 hodin vzrostl o 708.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Denní nárůst počtu obětí je nižší než v sobotu, kdy země zaznamenala 164 úmrtí.

Nizozemský národní zdravotnický institut (RIVM) uvedl, že celkový počet infikovaných za poslední den vzrostl o 1224, celkově jich je už 17.851. V sobotu činil přírůstek 904.

Co do počtu zachycených případů nákazy je sedmnáctimilionové Nizozemsko osmou nejvíce zasaženou zemí v Evropě.

Infekce v Británii si do sobotních 18:00 SELČ vyžádala celkem 4934 smrtelných obětí. Dnes o tom informuje BBC. Testy nákazu koronavirem, který způsobuje nemoc covid-19, prokázaly u 47.806 osob.

Neil Ferguson, profesor matematické biologie z Královské univerzity v Londýně, který je jedním z vládních poradců, řekl, že epidemie se pravděpodobně stabilizuje za sedm až deset dnů. "Pak je nesmírně důležité, jak rychle budou počty nových případů nákazy klesat: jestli uvidíme dlouhý, rovný vrchol, nebo jestli - a v to doufám - budeme mít mnohem rychlejší pokles," uvedl. Tyto možné scénáře ukážou, jak efektivní jsou současná opatření proti šíření koronaviru, dodal.

Hlavní expertka skotské vlády pro oblast zdravotnictví Catherine Calderwoodová dostala napomenutí od policie poté, co porušila vlastní opatření proti šíření koronaviru. Dva víkendy za sebou vyrazila do venkovského domu své rodiny na východním pobřeží Skotska. "Neřídila jsem se radami, které jsem dala ostatním, moc se za to omlouvám," řekla Calderwoodová dnes na tiskové konferenci v Edinburgu.

"Nařízení neopouštět domov bez opodstatněného důvodu se týkají každého," připomněl šéf skotské policie Iain Livingstone. Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová nechce Calderwoodovou i přes její prohřešky propustit, protože by to podle ni nebylo v zájmu Skotska.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo 507 nakažených koronavirem, mrtvých 26

05.06.2020 07:18 V Německu přibylo za uplynulý den 507 nových případů nákazy koronavirem a 26 úmrtí. Od začátku…

Po otevření barů čeká na konzumenty v Evropě milion piv

05.06.2020 07:03 S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených…

Maďarsko otevře hranice pro Čechy, Slováky a Rakušany

05.06.2020 06:50 Cestovní omezení mezi Maďarskem, Slovenskem, ČR a Rakouskem bude od dnešních 08:00 SELČ zrušeno.

Co čeká evropskou a světovou ekonomiku? Analytik má černý scénář

05.06.2020 00:01 NÁZOR - Eurozóna patří k ekonomikám, které koronavirová epidemie poškodila nejvíce, konstatuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy