V Paříži opět otevřeli Disneyland, turisté mohou až do nejvyššího patra Eiffelovky

Ve Francii se dnes pro návštěvníky znovu otevřel zábavní park Disneyland a turisté také opět mohou až do nejvyššího patra pařížské Eiffelovy věže. Jde o další uvolňování restrikcí zavedených kvůli pandemii nemoci covid-19, která tvrdě zasáhla francouzský turistický ruch.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Disneyland Paris, který leží východně od francouzské metropole a je nejvyhledávanějším zábavním parkem v Evropě, byl uzavřený čtyři měsíce.

Jeho vedení nyní omezilo kapacitu areálu, aby turisté i účinkující mezi sebou mohli dodržovat bezpečné rozestupy, více se zaměřuje na úklid a dezinfekci atrakcí, pro návštěvníky nachystalo 2000 míst, kde si mohou umýt a vydezinfikovat ruce. Omezená je kapacita restaurací a děti se zatím musejí obejít bez zábavy na hřištích a osobních setkání s postavami z disneyovských pohádek.

Ode dneška se návštěvníci dostanou také do nejvyšší části Eiffelovy věže. Stavba z roku 1889, která dominantou Paříže, se pro turisty částečně otevřela už 26. června, mohli ale jen do dvou nižších pater. Do toho nejvyššího nyní může nejvýše 250 lidí najednou.

Podle správy Eiffelovy věže loni tuto stavbu navštívilo 23.000 lidí denně. Když se památka po nejdelší uzavírce od druhé světové války otevřela, navštívilo ji za první víkend 5000 lidí, o uplynulém víkendu jich ale už byl dvojnásobek. "Proto jsme, co se týče tohoto léta optimisty, i když podmínky jsou jiné," řekl agentuře AP Patrick Branco Ruivo, šéf správy Eiffelovy věže.

Francie je nenavštěvovanější zemí světa, turistický ruch se na jejím HDP podílí skoro osmi procenty. Předloni tam zavítalo skoro 90 milionů turistů a úřady dříve plánovaly, že letos by jejich počet mohl překročit stomilionovou hranici. Kvůli pandemii covidu-19 se tak ovšem s jistotou nestane.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko má 75 nově nakažených, nejvíc od konce dubna. Ohnisko je na jihu…

12.08.2020 14:09 Na Slovensku za posledních 24 hodin přibylo 75 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

"Jako trest odnětí svobody." Páry oddělené koronavirem bojují o možnost…

12.08.2020 13:35 Každodenní stesk, osamělost a žádný fyzický kontakt jsou nedílnou součástí celosvětové pandemie…

Covid-19: V Německu rychle přibývá nových případů, ministr je skeptický…

12.08.2020 13:14 Aktualizováno V Německu začal po třech dnech opět strměji růst počet nově odhalených případů nákazy koronavirem,…

Berlín hledá nové jméno pro Mouřenínovu ulici, kde je ambasáda ČR

12.08.2020 11:50 Stejně jako jiné světové metropole, tak i Berlín přemýšlí o přejmenování některých míst, jejichž…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama