V Paříži se otevřou terasy kaváren, podle kritiků na úkor chodců

Kandidátka na funkci pařížské starostky v komunálních volbách Rachida Datiová kritizovala město za neprozíravost při odvolávání opatření přijatých kvůli koronaviru. V úterý budou moci kavárny a restaurace otevřít své terasy, avšak zaberou víc místa než dříve. Podle Datiové to zkomplikuje život chodcům.

Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

"Povoluje se otevření teras, ale nemyslelo se dopředu. Nedohodlo se to s kavárnami a ještě méně s obyvateli nábřeží," prohlásila Datiová, která nyní řídí radnici sedmého obvodu.

Pařížská socialistická starostka Anne Hidalgová v neděli oznámila, že podniky budou moci bezplatně pro své venkovní stoly zabrat větší městský prostor. "Ty, které terasy nemají, se budou moci přesunout na chodníky i na silnice nebo na parkovací místa. Vznikne napětí mezi hosty a občany i chodci," prohlásila Datiová.

Druhé kolo komunálních voleb se bude ve Francii po odkladu konat 28. června. Datiová, která kandiduje za konzervativní Republikány, dnes prohlásila, že si "voliči přejí otočit za Annou Hidalgovou list".

V úterý se ve Francii otevřou také pláže, ale některé z nich byly přístupné už o tomto letnicovém víkendu. Ve středomořském departmentu Hérault se rozhodli dát najevo vděk zdravotníkům, kteří se podíleli na ošetřování lidí nakažených koronavirem, a pláž La Grande-Motte po celý víkend rezervovali pro zdravotnický personál s rodinami. Ve Francii se koronavirem nakazilo přes 189.000 lidí a na covid-19 tam zemřelo více než 28.800 pacientů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Každý jedenáctý člověk trpí hlady. Koronavirus může krizi zhoršit

13.07.2020 22:35 Aktualizováno Organizace spojených národů varuje před skokovým zvýšením počtu podvyživených lidí ve světě v…

Internetem koluje další fake news. Šíří ji známá slovenská dezinformační…

13.07.2020 22:28 Aktualizováno Populární slovenská dezinformační facebooková stránka Chemtrails Slovensko s téměř 30 tisíci…

Sicílie a Kalábrie vyzvali vládu, aby urychleně řešila situaci s migranty

13.07.2020 20:57 Lídři jihoitalských regionů Sicílie a Kalábrie vyzvali v neděli vládu v Římě, aby urychleně řešila…

Slovenská vláda navrhla zvýšení pokuty za nedodržení karantény

13.07.2020 19:12 Aktualizováno Slovenská vláda navrhla zvýšení pokut pro lidi, kteří po návratu z rizikových zemí v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy