V Polsku bude na seznamu doporučené četby počítačová hra

Polská počítačová hra This War Of Mine (Tahle moje válka) se dostane na oficiální seznam doporučené četby ministerstva školství. Při návštěvě vývojářské firmy 11 bit studios to oznámil polský premiér Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
doporučujeme

"Polsko se stane první zemí, která svoji počítačovou hru zařadí na seznam doporučené četby ministerstva školství," prohlásil šéf polské vlády. Podle něj bude zařazování her do vzdělávacího systému rozšiřovat fantazii Poláků a přinese něco nového nejen do polské, ale i světové kultury.

Firma 11 bit studios hru This War Of Mine vydala v roce 2014 a nejen v prostředí hráčů měla velký ohlas. Je sice o válce, ale ne z pohledu vojáků. Hráč ji naopak prožívá z pohledu vystrašených a hladových civilistů bojujících o přežití, napsal týdeník Wprost na svých internetových stránkách.

Hráči stojí před z morálního hlediska těžkým rozhodováním a musejí se chovat tak, aby postavy, o něž se "starají", válku přežily. Hra je navíc mimořádně zdařilá po grafické stránce.

Vývoj počítačových her zažívá v Polsku v posledních letech boom a podle Wprost tvoří důležitou část polského exportu. Celosvětově se proslavil například Zaklínač (Wiedźmin), hra vytvořená na základě fantasy cyklu od spisovatele Andrzeje Sapkowského. Třetí díl této série daroval někdejší polský prezident Bronislaw Komorowski svému tehdejšímu americkému protějšku Baracku Obamovi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby v Polsku: Prezidentem zřejmě zůstane Duda, opozice zvažuje soud

13.07.2020 09:11 Aktualizováno Současný polský prezident Andrzej Duda v nedělních volbách svůj post obhájil. Ukazují na to…

Německo hlásí 159 dalších případů koronaviru

13.07.2020 07:58 Počet potvrzených případů koronaviru v Německu za posledních 24 hodin vzrostl o 159 na 198.963.…

Prezidentské volby v Polsku: Duda těsně vyhrál, ukazuje odhad

12.07.2020 22:01 Aktualizováno Volby polského prezidenta patrně těsně vyhrál stávající šéf státu Andrzej Duda. Naznačují to…

Katalánsko opět uvalí karanténu na 200 tisíc obyvatel, covid-19 se rychle…

12.07.2020 21:38 Španělsko zavede poprvé od uvolnění restrikcí přijatých kvůli koronaviru nová omezení pohybu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy