Středověk na hranicích Česka? Za sexuální výchovu a antikoncepci vězení

Polská vláda chce přijmout novelu zákona v oblasti sexu. Výuka sexuální výchovy na školách má být trestána třemi až pěti lety vězení. Návrh předkladatelé vysvětlují tým, že chtějí chránit mládež před zkažeností, propagací homosexuality a pedofilií. Vězení hrozí i lékařům, kteří předepíšou antikoncepci dívkám mladším jako 18 let. Každý případ bude zvažovat prokuratura a později soud.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Polský parlament
doporučujeme

„Děti je třeba chránit před sexuální výchovou, protože jinak se budou věnovat tomu, na co by ve svém věku ještě neměly myslet,“ vysvětlil v katolické Telewizja Trwam lídr PiS Jaroslaw Kaczyňski.

Tři dny po parlamentních volbách, které vyhrála strana Právo a spravedlnost (PiS) vyšla část Poláků do ulic. Ve vícerých městech lidé protestovali proti novele zákona pod heslem „středověký podzim“. PiS má na programu boj proti toleranci k sexuálním menšinám už delší dobu. Navrhovatelé nazývají novelu Stop pedofilii.

Podle opozice jde o ideologický návrh. „Tresty za to, že děti seznamujeme s tím, co je násilí, a jak nakládat s antikoncepcí, jsou prostě chorobné,“ řekla opoziční poslankyně Joanna Scheuringová-Wielgusová.

Jedná se o občanský návrh zákona, který se dostal do parlamentu potom, co za něj podepsalo petici více než 260 tisíc lidí. Podle odborníků ještě není jisté, zda zákon projde. Stojí za ním organizace Za právo na život, která v roce 2016 chtěla prosadit zákaz interrupci, který se setkal s vlnou celostátních protestů.

„Zákon je ovlivněn přísným postojem polské katolické církve, která odmítá používání antikoncepce či sex mimo manželský svazek,“ napsal server Natemat.pl.

Sexuální výchova na polských školách patří do předmětu, kde se žáci chystají na rodinný život, nebo je součástí nepovinných projektů.

Loading...
Vstupte do diskuze (23)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Auto vjelo v Německu do masopustního průvodu, nejméně patnáct zraněných

24.02.2020 17:22 Aktualizováno Do davu lidí v tradičním masopustním průvodu v městečku Volkmarsen poblíž hesenského Kasselu dnes…

Nový předseda CDU bude zvolen 25. dubna. Zatím je pouze jeden kandidát

24.02.2020 16:02 Aktualizováno Nového předsedu nejsilnější německé strany Křesťanskodemokratické unie (CDU) zvolí delegáti…

Covid-19 se šíří v Itálii. Zemřel šestý člověk, počet nakažených roste

24.02.2020 15:12 Aktualizováno Už šestou oběť si vyžádala nákaza novým typem koronaviru v Itálii. Jak informovala italská…

V Rakousku obvinili Češku, jejíž syn (†6) zahynul při túře v horách

24.02.2020 14:12 Z usmrcení z nedbalosti obvinila dnes rakouská policie Češku, jejíž šestiletý syn v sobotu zahynul…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama