V Polsku je "česká mutace" koronaviru, tvrdí tamní ministr

Polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski v pondělí před novináři prohlásil, že polští hygienici doposud nezachytili žádný případ varianty koronaviru, která se objevila v Anglii, zato se podle něho do Polska dostala česká mutace viru. Upozornil na to portál SeznamZprávy.cz, podle kterého ale český resort zdravotnictví věc popřel.

Adam Niedzielski
doporučujeme

"Nemůžeme potvrdit, že se v Polsku vyskytuje britská varianta covidu-19. V současnosti máme potvrzenou informaci o takzvané české variantě," uvedl na pondělní tiskové konferenci bez dalších podrobností Niedzielski. Polské ministerstvo zdravotnictví dnes na doplňující otázky ČTK nereagovalo.

Mluvčí českého ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová portálu SeznamZprávy.cz řekla, že laboratoře postupují tak, aby případné nové mutace koronaviru zachytily, doposud se tak ale nestalo. A o Niedzielským zmiňované "české variantě koronaviru" nevěděl podle webu nic také Státní zdravotní ústav.

V Polsku, jež má asi 38 milionu obyvatel, se koronavirem doposud nakazilo asi 1,396 milionu lidí, skoro 31.600 z nich zemřelo. Stejně jako v Česku i v této zemi po Vánocích začalo očkování proti covidu-19. Vakcínu doposud dostalo skoro 258.000 osob.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět dál zápolí s koronavirem, v Česku už je jeho nakažlivější britská…

18.01.2021 21:58 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Conteho italská vláda získala důvěru poslanců, přežití ale nemá jisté

18.01.2021 21:31 Italská Poslanecká sněmovna dnes vyslovila důvěru vládě premiéra Giuseppeho Conteho. Kabinet…

Unijní státy zahájily debatu o cestování s očkovacími pasy

18.01.2021 17:53 Státy Evropské unie by před letní turistickou sezónou mohly zavést společné očkovací certifikáty,…

Německo očekává prodloužení a zpřísnění karantény

18.01.2021 16:32 Stávající karanténa v Německu, která platí nejméně do konce ledna, bude pokračovat i v únoru, navíc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama