Polsko a Maďarsko prodlužují omezující protikoronavirová opatření

Maďarsko ve snaze zpomalit šíření koronaviru prodloužilo celostátní omezení pohybu na neurčito. Oznámil to dnes premiér Viktor Orbán, který zároveň vyzval občany, aby omezení dodržovali i o velikonočních svátcích, uvedla agentura Reuters. Také polský premiér Mateusz Morawiecki dnes ohlásil prodloužení platnosti všech omezujících opatření přijatých s cílem zbrzdit šíření nákazy. Zároveň sdělil, že plán pro podporu ekonomiky vláda představí až po Velikonocích.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Školy zůstanou podle Morawieckého zavřené ještě dva příští týdny, tedy do 26. dubna. O stejnou dobu se prodlužuje pozastavení letecké dopravy a také kontroly na hranicích. Nicméně zákaz vstupu cizinců do země zůstane v platnosti až do 3. května.

Polský ministr zdravotnictví Lukasz Szumowski kromě toho oznámil, že od čtvrtka 16. dubna bude v zemi platit povinnost chodit na veřejnosti s rouškami nebo s jiným způsobem zakrytými ústy a nosem.

Podle ministerstva zdravotnictví od středy v Polsku přibylo 370 nových případů a dalších 16 lidí zemřelo. Doposud tak bylo diagnostikováno 5575 případů infekce, z toho 174 nakažených zemřelo.

V Maďarsku se podle vládního webu koronavirus.gov.hu nově nakazilo 85 lidí a celkový počet infikovaných se zvýšil na 980. Úmrtí dávaných do souvislosti s koronavirem je dosud evidováno 66. U osmi lidí, kteří zemřeli od středy, se jedná vesměs o starší osoby. Výjimkou byl chronicky nemocný 48letý pacient.

Koronavirová infekce se rozšířila ve velkém pečovatelském domě pro seniory v Budapešti. V zařízení, kde může pobývat až 544 lidí, se nakazilo více než sto osob, přičemž pět postižených zemřelo, informovala dnes podle agentury MTI při tiskové videokonferenci šéfka maďarských zdravotnických úřadů Cecilia Müllerová.

Sdělila rovněž, že několik starých lidí se koronavirem nakazilo také v jiném podobném zařízení v maďarské metropoli. Podle Müllerové by jich nemělo být víc než deset.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko schválilo základní příjem. Nejchudší lidé dostanou 462 eur…

29.05.2020 14:34 Španělská vláda dnes schválila zavedení základního příjmu pro nejchudší jako prevenci před dopady…

Rok od tragické srážky lodí na Dunaji v Budapešti, jedna turistka se…

29.05.2020 13:13 Budapešť si dnes připomíná první výročí potopení výletní lodi Hableány s jihokorejskými turisty na…

Němečtí policisté a hasiči padli do léčky, při zásahu čelili kamenování

29.05.2020 12:56 Skupina asi 50 mužů dnes ráno napadla kameny zasahující policisty a hasiče ve městě Dietzenbach ve…

Hongkongská krize ožila. EU by měla na postup Číny reagovat jednotně, žádá…

29.05.2020 12:31 Nejlepší způsob, jak ovlivnit postup Číny v souvislosti s chystaným bezpečnostním zákonem pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy