V Rakousku a Německu se zatýkalo. Gang dodával zbraně pravicovým extremistům

V Rakousku a Německu bylo zadrženo dohromady sedm lidí kvůli dodávkám zbraní pro pravicové extremisty. Úřady v Rakousku v minulých třech dnech zabavily více než 70 automatických a poloautomatických střelných zbraní a munici, informovala dnes agentura APA.

Rakouská policie
doporučujeme

Radikálům přišel na stopu vídeňský zemský kriminální úřad (LKA) v říjnu při vyšetřování dodávek drog z Německa. Zadrženo bylo pět osob v Rakousku a dvě v Německu, sdělili dnes vyšetřovatelé na tiskové konferenci ve Vídni.

Podle zástupce šéfa vídeňského LKA Michaela Mimry vyšetřování odhalilo, že zisky z prodeje drog sloužily k nákupu zbraní, které byly určeny pro Německo.

Hlavním podezřelým je 53letý už dříve trestaný Rakušan, který společně s několika pachateli obchod organizoval. Při středeční domovní prohlídce rakouské úřady objevily samopaly Uzi a útočné pušky s municí, ve čtvrtek pak kontejner s dalšími zbraněmi, náboji a výbušninou a v pátek v jednom skladu v Dolních Rakousech dalších zhruba 100.000 nábojů a dlouhých zbraní.

Podle rakouského ministra vnitra Karla Nehammera byly zbraně určeny pro krajně pravicovou scénu v Německu s cílem vybudovat "krajně pravicovou milici".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 16:33 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

Polsko začalo očkovat. Hlásí se i Češi, termíny docházejí

22.01.2021 14:21 Někteří Češi z pohraničí, kteří mají kromě českého i polské občanství, začali využívat možnosti…

Slovensko nebude usilovat o zastavení přesunu práce do Indie

22.01.2021 13:07 Slovensko nebude usilovat o to, aby zvrátilo rozhodnutí nadnárodních firem o propouštění…

Počet úmrtí v EU se během druhé vlny zvýšil. V říjnu bylo nejhorší Česko

22.01.2021 12:45 Počet úmrtí během podzimních měsíců, kdy státy Evropské unie zasáhla druhá vlna epidemie covidu-19,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama