V Rakousku přibylo 1651 nakažených, pětkrát méně než v Česku

Rakousko zaznamenalo za uplynulých 24 hodin dalších 1651 případů koronavirové nákazy a 36 zemřelých. Nakažených tak přibylo pětkrát méně než v ČR, která má jen zhruba o milion více obyvatel. Údaje dnes zveřejnila agentura APA s odkazem na čísla ministerstev zdravotnictví a vnitra.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Uprostřed tohoto týdne, kdy v Česku počet nově nakažených přesahoval 17.000, se tento počet v sousedním Rakousku pohyboval kolem 2500. Nepříznivá epidemická situace v sousedních státech Rakušany také aktuálně vedla ke kontrolám na hranicích a omezení počtu hraničních přechodů.

Starosti ale dělá rakouským politikům a úřadům situace v tamních lyžařských střediscích, kam se i přes omezení sjíždí mnoho návštěvníků chtivých zimního sportování. Ministr vnitra Karl Nehammer dnes podle OE24 pod dojmem obrázků místy přeplněných lyžařských areálů vyzval k důslednému dodržování rozestupů a nošení respirátorů. "Bude-li to nutné, můžeme i pozastavit provoz vleků," varoval ministr.

Čeští provozovatelé skiareálů, kteří museli kvůli špatné epidemické situaci přerušit provoz vleků a lanovek pro lyžařské účely od 27. prosince po pouhých devíti dnech povoleného fungování, nezřídka na otevřené areály v Rakousku poukazují. Ve většině alpských zemí, jako je Německo, Francie nebo Itálie, jsou lyžařské areály uzavřené.

Zatímco v uplynulých dnech bylo více problémů přímo na českých uzavřených sjezdovkách, tento víkend je více potíží na parkovištích, nebo běžkařských tratích. Přesto ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček nechce následovat Německo, které zamezilo přístup do horských středisek. Spíše se chce přiblížit Rakousku, kde lyžařské areály fungují, uvedl dnes v České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce. Podstatně lepší epidemická situace než v ČR panuje nejen v Rakousku, ale i v Německu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neštěstí v Madridu. Výbuch zničil část domu, neštěstí má zatím dvě oběti

20.01.2021 17:17 V centru Madridu dnes odpoledne zazněla silná exploze, zničeno je několik pater jednoho domu.…

ONLINE: Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční…

20.01.2021 16:15 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Italská vláda zvažuje žalobu na Pfizer kvůli malému počtu vakcín

20.01.2021 15:13 Italská vláda dnes dala pokyn svému právnímu oddělení, aby zvážilo právní kroky, a to včetně žaloby…

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 13:09 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama