V Rakousku se objevilo nové ohnisko koronaviru

Nákaza koronavirem se v Rakousku podobně jako v Německu začala nově šířit také na jatkách. Deník Kronen Zeitung dnes napsal, že infekce byla zjištěna u 12 lidí ve třech hornorakouských provozech. Zprávu pak následně podle agentury APA potvrdil krizový štáb.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Nákaza byla potvrzena v zařízeních na zpracování masa v okresech Ried, Wels-venkov a Braunau. Je možné, že bilance není konečná, neboť rozsáhlé testování v masokombinátech stále pokračuje. Zdravotnické úřady podle Kronen Zeitung zjištěné případy nepovažují za nová ohniska a v současné době se ani nepočítá s uzavřením podniků.

Naopak v Německu se nákaza na jatkách stala významnými ohnisky, na což úřady zareagovaly zpřísněním karanténních opatření v postižených okresech. Kvůli šíření koronaviru v masokombinátech v Německu krátkodobě prudce vzrostlo reprodukční číslo, které udává, kolik lidí v průměru nakazí jeden infikovaný. Hodnota tohoto čísla je nyní pod jednou, což znamená, že epidemie ustupuje.

V Rakousku, kde žije necelých devět milionů obyvatel, byl koronavirus dosud prokázán u asi 18.200 lidí, z nichž 706 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo. Rakousko zavedením přísných opatření dostalo epidemii rychle pod kontrolu, od konce června ale případy opět přibývají rychleji. Za sobotu alpská republika ohlásila 108 nově nakažených, o den dříve to bylo 124.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie hlásí nejvíce nově nakažených koronavirem od května

05.08.2020 21:00 Francie za posledních 24 hodin zaznamenala 1695 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvyšší…

Bulharský premiér naznačil rezignaci, vláda má ale zůstat

05.08.2020 19:56 Bulharský premiér Bojko Borisov dnes naznačil, že kvůli týdny trvajícím protivládním protestům by…

V Chorvatsku se za týden nakazilo 24 Čechů

05.08.2020 19:47 Aktualizováno Za poslední týden bylo pozitivně testováno 24 Čechů, kteří se pravděpodobně nakazili covidem-19 v…

Kanárské ostrovy budou turistům hradit výdaje spojené s covidem

05.08.2020 19:06 Kanárské ostrovy jsou ode dneška prvním regionem Španělska, který nabízí domácím i zahraničním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama