V Rakousku se objevilo nové ohnisko koronaviru

Nákaza koronavirem se v Rakousku podobně jako v Německu začala nově šířit také na jatkách. Deník Kronen Zeitung dnes napsal, že infekce byla zjištěna u 12 lidí ve třech hornorakouských provozech. Zprávu pak následně podle agentury APA potvrdil krizový štáb.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Nákaza byla potvrzena v zařízeních na zpracování masa v okresech Ried, Wels-venkov a Braunau. Je možné, že bilance není konečná, neboť rozsáhlé testování v masokombinátech stále pokračuje. Zdravotnické úřady podle Kronen Zeitung zjištěné případy nepovažují za nová ohniska a v současné době se ani nepočítá s uzavřením podniků.

Naopak v Německu se nákaza na jatkách stala významnými ohnisky, na což úřady zareagovaly zpřísněním karanténních opatření v postižených okresech. Kvůli šíření koronaviru v masokombinátech v Německu krátkodobě prudce vzrostlo reprodukční číslo, které udává, kolik lidí v průměru nakazí jeden infikovaný. Hodnota tohoto čísla je nyní pod jednou, což znamená, že epidemie ustupuje.

V Rakousku, kde žije necelých devět milionů obyvatel, byl koronavirus dosud prokázán u asi 18.200 lidí, z nichž 706 komplikacím souvisejícím s infekcí podlehlo. Rakousko zavedením přísných opatření dostalo epidemii rychle pod kontrolu, od konce června ale případy opět přibývají rychleji. Za sobotu alpská republika ohlásila 108 nově nakažených, o den dříve to bylo 124.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 21:53 Aktualizováno Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Sarkozyho kauza se blíží do finále. Soud vynese očekávaný rozsudek

27.02.2021 21:41 Pařížský soud v pondělí rozhodne v případu bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho,…

Itálie zpřísnila protipandemická opatření v čtvrtině regionů

27.02.2021 19:12 Italská vláda dnes zpřísnila protipandemická opatření v pěti z dvaceti regionů. Po varování…

Německo prodlouží zákaz cestování z Česka o několik týdnů

27.02.2021 14:19 Německá vláda chce prodloužit zákaz cestování z oblastí silně zasažených nakažlivějšími mutacemi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama