V Rakousku se zranil český vodák, po převržení kánoe ho strhnul vodopád

V Rakousku se zranil český vodák, kterého proud po převržení kánoe strhnul do vodopádu. Vrtulník jej převezl do nemocnice. Neštěstí se odehrálo na řece Steyr poblíž alpského střediska Hinterstoder, informovala dnes agentura APA. Na stejném místě zachraňovali české vodáky také loni.

Ilustrační foto
doporučujeme

Jednatřicetiletý Čech byl součástí desetičlenné vodácké skupiny, která se v pátek vydala na horskou řeku Steyr. Po překonání vodopádu Stromboding trvalo několik minut, než byl z peřejí vyproštěn. Vrtulník záchranné služby ho vytáhl zraněného na laně a dopravil do nemocnice v Kirchdorfu.

Podle hornorakouské policie jela desetičlenná skupina mladých Čechů a Slováků na pěti dvoumístných nafukovacích kanoích. V řece bylo v tu dobu po vydatných deštích mnoho vody. Krátce před vodopádem měla skupina v úmyslu vysednout a čluny přenést po břehu, dvě kanoe se ale převrátily. Třem vodákům se podařilo dostat na skalnatý břeh, čtvrtý byl ale stržen do vodopádu. Záchrannou službu zavolal kolemjdoucí.

Ve snaze pomoci kamarádovi se ocitlo v nouzi dalších šest členů skupiny. V pořádku se však sami dostali na břeh. Skupina neměla průvodce, její členové však měli patřičné vybavení, včetně vest a helem.

Rakouští záchranáři poskytovali pomoc Čechům na stejném místě také loni v červnu. I v tomto případě se posádce dvoumístné kanoe nepodařilo včas vysednout a byla stržena do vodopádu. Nehoda se tehdy obešla bez zranění - dvaatřicetiletému muži se povedlo na poslední chvíli zachytit skály uprostřed koryta, zatímco jeho o rok mladší vodácká partnerka v pořádku doplavala na břeh.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie bude potřebovat další lockdown, myslí si expert

24.01.2021 21:59 Francie zřejmě bude muset vyhlásit už třetí plošnou uzávěru kvůli šíření nových a nakažlivějších…

Úřadující portugalský prezident de Sousa obhájil mandát, ukazují odhady

24.01.2021 21:45 Aktualizováno Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole…

Německo je první zemí EU, která nasadí protilátkové léky proti koronaviru

24.01.2021 20:03 Německo jako první země v Evropské unii nasadí k léčbě koronavirové infekce léky na bázi…

Francie i Itálie odsuzují zatýkání v Rusku, sílí volání po sankcích

24.01.2021 18:48 Aktualizováno Zatýkání lidí, kteří v Rusku přišli demonstrovat na obhajobu opozičního vůdce Alexeje Navalného, je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama