V Rakousku se zranil český vodák, po převržení kánoe ho strhnul vodopád

V Rakousku se zranil český vodák, kterého proud po převržení kánoe strhnul do vodopádu. Vrtulník jej převezl do nemocnice. Neštěstí se odehrálo na řece Steyr poblíž alpského střediska Hinterstoder, informovala dnes agentura APA. Na stejném místě zachraňovali české vodáky také loni.

Ilustrační foto
doporučujeme

Jednatřicetiletý Čech byl součástí desetičlenné vodácké skupiny, která se v pátek vydala na horskou řeku Steyr. Po překonání vodopádu Stromboding trvalo několik minut, než byl z peřejí vyproštěn. Vrtulník záchranné služby ho vytáhl zraněného na laně a dopravil do nemocnice v Kirchdorfu.

Podle hornorakouské policie jela desetičlenná skupina mladých Čechů a Slováků na pěti dvoumístných nafukovacích kanoích. V řece bylo v tu dobu po vydatných deštích mnoho vody. Krátce před vodopádem měla skupina v úmyslu vysednout a čluny přenést po břehu, dvě kanoe se ale převrátily. Třem vodákům se podařilo dostat na skalnatý břeh, čtvrtý byl ale stržen do vodopádu. Záchrannou službu zavolal kolemjdoucí.

Ve snaze pomoci kamarádovi se ocitlo v nouzi dalších šest členů skupiny. V pořádku se však sami dostali na břeh. Skupina neměla průvodce, její členové však měli patřičné vybavení, včetně vest a helem.

Rakouští záchranáři poskytovali pomoc Čechům na stejném místě také loni v červnu. I v tomto případě se posádce dvoumístné kanoe nepodařilo včas vysednout a byla stržena do vodopádu. Nehoda se tehdy obešla bez zranění - dvaatřicetiletému muži se povedlo na poslední chvíli zachytit skály uprostřed koryta, zatímco jeho o rok mladší vodácká partnerka v pořádku doplavala na břeh.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Finští záchranáři evakuují stovky lidí z trajektu

20.09.2020 17:01 Lodní trajekt s téměř třemi stovkami lidí na palubě dnes najel na mělčinu u Alandských ostrovů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama