V Rakousku skončilo omezení pohybu, podle ministra bude květen rozhodující

V Rakousku s dneškem po přibližně měsíci a půl přestalo platit omezení vycházení a volného pohybu. Lidé se ale na veřejnosti smějí sejít nejvýše po deseti a musí mezi sebou udržovat alespoň metrové odstupy. V sobotu se otevřou už všechny obchody a obchodní centra, zákazníky budou moci přivítat například také kadeřnictví.

Vídeň
doporučujeme

Rakouský ministr zdravotnictví Rudolf Anschober podle serveru oe24.at varoval, že květen bude v krizi související s koronavirem rozhodující.

Anschober řekl, že s tím, jak se ode dneška uvolňuje omezení volnosti pohybu, zvyšuje se ostražitost zdravotnických úřadů. "Nikdo v Evropě nemá (s rozvolňováním restriktivních opatření) zkušenosti a jednotlivé asijské země s tím měly velké potíže," připomněl Anschober. "Pokud by se nám to povedlo bez velkého nárůstu počtu nemocných, znamenalo by to rozhodující krok k běžnému životu," dodal ministr.

Vláda se chystá na další uvolňování opatření zavedených kvůli šíření koronaviru, 15. května se mají otevřít gastronomické provozovny a od 29. května pak hotely a další ubytovací zařízení určená pro turisty. Vše však záleží na vývoji epidemiologické situace v zemi, upozornila agentura APA.

Opoziční strana svobodných (FPÖ) dnešní svátek využila k tomu, aby na internetu vyzývala lidi k podpisu petice proti restrikcím, které vláda zavedla v souvislosti s epidemií covidu-19. Strana chce, aby se Rakousko vrátilo do "normální normality". Její předseda Norbert Hofer vládu lidovců a zelených obvinil z "chaosu kolem opatření souvisejících s koronavirem". "Vláda zpočátku reagovala moc pozdě a pak o to více přehnaně," tvdí Hofer.

V Rakousku doposud zemřelo 589 lidí nakažených koronavirem, onemocnělo celkem 15.470 osob.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na lodi se 180 uprchlíky panuje napětí, několik z nich se pokusilo o…

04.07.2020 22:00 Aktualizováno Šest ze 180 uprchlíků na záchranné lodi Ocean Viking se pokusilo o sebevraždu. Na plavidle, jemuž…

Tygřice v curyšské zoo zabila ošetřovatelku

04.07.2020 21:54 Tygřice v curyšské zoologické zahradě dnes zabila jednu z ošetřovatelek. Informovala o tom zoo.

Pravicová opozice v Itálii vyšla do ulic. Demonstrovala za předčasné volby

04.07.2020 16:53 Představitelé italské pravicové opozice včetně lídra krajně pravicové strany Liga Mattea Salviniho…

Německo se asi snaží ovlivnit volbu prezidenta Polska, naznačuje Duda

04.07.2020 13:44 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda naznačil, že se Německo snaží ovlivnit výběr hlavy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy