V Rakousku stoupá počet nakažených. Za den poprvé přes 3000

V Rakousku překonal denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem poprvé hranici tří tisíc. Testy odhalily 3614 infikovaných, informovalo dnes ministerstvo zdravotnictví. Poprvé je v alpské zemi také více než 20.000 aktivních případů nákazy.

Tramvaj v ulicích Vídně
doporučujeme

Ve srovnání s předcházejícím dnem přibylo nakažených skokově. V pátek hlásilo rakouské ministerstvo zdravotnictví 2571 případů. Hranici dvou tisíc nakažených za den přitom Rakousko, které má asi 8,9 milionu obyvatel, poprvé překonalo teprve ve čtvrtek.

Nejvyšší je od počátku epidemie covidu-19 také počet lidí, kteří jsou aktuálně virem nakažení. Je jich přes 20.000. V nemocnici se léčí 1177 lidí, z toho 175 na jednotkách intenzivní péče.

Celkem se v Rakousku virem SARS-CoV-2 od počátku epidemie nakazilo již přes 78.000 lidí. S covidem-19 jich zemřelo 965.

Nejhorší je situace nadále v hlavním městě Vídni, které dnes podle vládního webu hlásí 970 nových případů za 24 hodin.

Rostoucí počet případů se promítá i do varování, která vydávají pro cesty do Rakouska některé evropské země. Ode dneška je většina spolkových zemí na německém rizikovém seznamu, od pondělí bude i na tom slovinském. Výjimku v obou případech tvoří pouze jihorakouská země Korutany.

V neděli v Rakousku začnou platit nová omezení, která vláda kancléře Sebastiana Kurze oznámila v pondělí. Nově se bude moci scházet na většině soukromých akcí uvnitř jen šest a venku 12 dospělých. Znovu v platnost vstoupí pravidlo metrového rozestupu na veřejnosti. Ministr školství Heinz Fassmann dnes ale vyloučil, že by se po podzimních prázdninách, které budou příští týden, chystalo uzavření škol.

Ačkoli se epidemická situace v Rakousku den za dnem zhoršuje, rozhodla se země pomoci Česku a poslat plicní ventilátory pro pacienty s těžkým průběhem covidu-19. "Rakousko nadále pomáhá rychle a bez byrokracie. Poté, co se situace u našich sousedů v Česku dramaticky zhoršila, dáme jim k dispozici 45 plicních ventilátorů na záchranu lidských životů," uvedl dnes na twitteru kancléř Kurz. Evropská komise v tiskové zprávě uvedla, že Rakousko Česku nabídlo 15 ventilátorů a 30 přístrojů pro léčbu kyslíkem s vysokým průtokem.

Sto padesát ventilátorů pošle podle dřívějších informací Česku také Maďarsko, dalších zhruba 100 poskytne Nizozemsko. Několik desítek přístrojů dají k dispozici i Severoatlantická aliance a Evropská komise. V Česku je v nemocnicích 1941 plicních ventilátorů, podle posledních údajů jich je aktuálně obsazeno 51 procent. Dnes Česko převzalo prvních 30 plicních ventilátorů z EU. Do skladů v Nemocnici na Bulovce je z krizových unijních rezerv z Rumunska přivezli tamní hasiči.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid dalších 410 pacientů, dosud nejvíce za den

25.11.2020 08:12 Do německých statistik za poslední den přibylo 410 mrtvých s koronavirovou nákazou, což je nejvíce…

Biden nechce hlídanou hranici mezi Británií a Irskem, jednal s Johnsonem

25.11.2020 07:43 Zvolený prezident USA Joe Biden by si nepřál vidět hlídanou hranici mezi Británií a Irskem. Podle…

Průzkum: Čtvrtina Italů věří konspiračním teoriím ohledně původu koronaviru

25.11.2020 07:22 Čtvrtina Italů věří konspiračním teoriím o původu koronaviru, které hovoří například o tom, že…

Evropský islám? Nic nového, uvádí odborník. Varuje před chybným přístupem

25.11.2020 00:01 NÁZOR - Pojem "kontraproduktivní" lze definovat jako něco, co vede k opačným výsledkům, než jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama