V rakouských Alpách zachraňovali 84letého Čecha, ujela mu poslední lanovka

V rakouských Alpách zachraňovali 84letého českého turistu, který se při výletu odpojil od své skupiny. Nestihl poslední lanovku do údolí, načež se rozhodl pro zdlouhavý sestup po svých, informovala dnes agentura APA.

Ilustrační foto
doporučujeme

Muž byl součástí 35členné skupiny českých turistů, která ve čtvrtek vyjela lanovkou k horské chatě Wurzeralm poblíž města Spital am Pyhrn. Ostatním řekl, že si udělá krátkou vycházku poblíž horní stanice.

Jelikož propásl poslední jízdu do údolí, začal sám sestupovat pěšky. Podle policie se nicméně pohyboval - s ohledem na svou spíše slabší fyzickou kondici, úměrnou svému věku - pomalu. Když ve stanovenou dobu nedorazil k dolní stanici lanovky, zavolal vedoucí zájezdu záchranáře.

Nasazen byl policejní vrtulník, policista a 15 členů horské služby. Nezraněného Čecha objevili po třech hodinách na lesní cestě poblíž modré sjezdovky a v pořádku jej přivezli ke zbylým účastníkům zájezdu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo zřejmě nezařadí celé Česko na seznam rizikových oblastí

23.09.2020 18:37 Německo dnes zřejmě nezařadí celou Českou republiku jako epidemicky rizikovou oblast, mimo seznam…

Řecko zpřísňuje podmínky pro Čechy. Bez testu na covid se do země…

23.09.2020 18:12 Češi budou smět od pondělí do Řecka jen s negativním testem na covid-19, který nebude starší než 72…

Covid na Slovensku: Padl nový rekord v počtu nakažených za den

23.09.2020 17:04 Aktualizováno Slovensko v úterý zaznamenalo rekordní denní přírůstek potvrzených nových případů nákazy…

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 16:56 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama