V řeckém kempu uvázlo 40 zahraničních turistů, mezi nimi i dva Češi

Zhruba 40 zahraničních turistů, včetně dvou Čechů, uvázlo kvůli koronavirovým omezením v kempu na severu Řecka. Informoval o tom dnes řecký deník Kathimerini. Někteří z turistů podle něj chválili řeckou vládu, že začala brzy přijímat opatření proti šíření nákazy. Dva britští turisté připomněli, že Atény s těmito kroky začaly dříve než vláda v jejich zemi.

Přidejte svůj názor

Řecko
doporučujeme

V kempu v řeckém Drepanu je podle místního deníku 41 turistů z různých zemí Evropy, kteří cestu po Řecku zahájili ve svých karavanech už loni v prosinci. Během putování je ale zastihla pandemie způsobená koronavirem, který se od konce loňského roku začal šířit do světa z Číny.

V kempu uvázli například Carol a Phil z Británie, kteří uvedli, že se tam cítí bezpečně. Podotkli, že podle nich řecká vláda přijala opatření včas, na rozdíl od britské vlády, která zprvu prosazovala možnost dosáhnout "hromadné imunity" na koronavirus. Britský pár také řekl, že hodlá v cestě po Řecku pokračovat, až koronavirová opatření skončí.

Bezpečně se v kempu cítí i český pár Leoš a Jana, kteří do Drepana dorazili minulý pátek z řeckého letoviska Parga. "Vláda dělá dobrou práci, cítíme se tu celý měsíc této krize bezpečně," cituje Leoše deník Kathimerini. Český pár spojil v Řecku dovolenou s prací, oba pracují prostřednictvím internetu. Leoš uvedl, že se chtěli vrátit domů, ale nešlo to kvůli omezení letecké dopravy.

V Řecku se první případ nákazy koronavirem potvrdil 26. února, krátce nato začala vláda omezovat hromadné akce na veřejnosti. Už začátkem března uzavřela školy, sportovní centra, kina a divadla ve třech provinciích na západě země. Posléze tento zákaz rozšířila na celou zemi, kde jsou od poloviny března uzavřeny i kavárny, restaurace a velká část obchodů.

Od 23. března smí Řekové z domu jen kvůli práci, do lékárny, k lékaři, do banky, na nákup nutného zboží či na pohřeb. Venčit psa či běhat smí jen v blízkosti domu, navštěvovat se mohou jen lidé, kteří potřebují pomoc, či děti rozvedených rodičů. Omezení volného pohybu v Řecku má platit do 27. dubna.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko schválilo základní příjem. Nejchudší lidé dostanou 462 eur…

29.05.2020 14:34 Španělská vláda dnes schválila zavedení základního příjmu pro nejchudší jako prevenci před dopady…

Rok od tragické srážky lodí na Dunaji v Budapešti, jedna turistka se…

29.05.2020 13:13 Budapešť si dnes připomíná první výročí potopení výletní lodi Hableány s jihokorejskými turisty na…

Němečtí policisté a hasiči padli do léčky, při zásahu čelili kamenování

29.05.2020 12:56 Skupina asi 50 mužů dnes ráno napadla kameny zasahující policisty a hasiče ve městě Dietzenbach ve…

Hongkongská krize ožila. EU by měla na postup Číny reagovat jednotně, žádá…

29.05.2020 12:31 Nejlepší způsob, jak ovlivnit postup Číny v souvislosti s chystaným bezpečnostním zákonem pro…

Související:

Právě se děje

Další zprávy