V Řecku se otevírají bary a noční kluby, omezení pohybu nadále platí pro migranty

V Řecku se dnes v rámci uvolňování restrikcí otevřely bary, noční kluby a internetové kavárny, informovala agentura AP. První větší krok k zahájení letošní turistické sezóny udělala země již před týdnem 1. června, kdy povolila otevření všech hotelů s celoročním provozem zavřených od března kvůli pandemii covidu-19.

Řecko
doporučujeme

V zemi se tehdy po více než dvou měsících opět otevřely také základní školy a školky, bazény, knihovny, kempy či letní kina. Nadále ale všude platí, že lidé mají dodržovat bezpečnou vzdálenost a ve veřejné dopravě jsou povinné roušky.

Většina barů, nočních klubů a restaurací funguje v letních měsících zejména ve venkovních prostorech, i díky tomu úřady povolily jejich opětovné otevření. Jak nicméně vláda i lékařští odborníci varovali, jestliže lidé nebudou dodržovat pravidla a nebudou si udržovat společenský odstup, nejrůznější omezení budou opět zavedena.

S postupným uvolňováním omezení začala země již 4. května, kdy se poprvé po šesti týdnech otevřela například kadeřnictví či knihkupectví.

Naopak pro migrační střediska v Řecku vláda prodloužila omezení volného pohybu až do 21. června. Původně toto omezení platilo jen do 7. června. Mezi migranty zatím nebyla zaznamenáno žádné úmrtí spojené s nemocí covid-19. úřady nicméně registrují několik nakažených.

V pěti táborech na ostrovech v Egejském moři se nyní nachází více než 33.000 žadatelů o azyl, kapacita těchto táborů je přitom jen 5400 osob. Asi 70.000 migrantů žije v dalších zařízeních na pevnině. Lidskoprávní organizace opakovaně vyjádřily znepokojení jak kvůli přeplněností táborů, tak i v souvislosti s tím, že karanténní opatření mohou ještě více narušit práva migrantů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník v německém Frankfurtu nožem zranil několik lidí

26.01.2021 22:06 Aktualizováno V úterý dopoledne došlo v německém Frankfurtu nad Mohanem k útoku, při kterém bylo zraněno několik…

V pondělí téměř 7000 nakažených. Skóre PES kleslo

26.01.2021 21:52 Aktualizováno Denní počet nových případů koronaviru v Česku v mezitýdenním srovnání dál klesá. V pondělí jich…

Cestou z krize je vakcína proti koronaviru, řekla Merkelová

26.01.2021 18:40 Jedinou cestou z nynější krize je vakcína proti covidu-19, zásadní je přitom spolupráce na její…

Čech v Německu čelí obžalobě za to, že větvemi ohrožoval dopravu

26.01.2021 18:33 Až 15 let za mřížemi hrozí v Německu Čechovi, který podle vyšetřovatelů několik roků dával na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama