V Řecku se otevírají bary a noční kluby, omezení pohybu nadále platí pro migranty

V Řecku se dnes v rámci uvolňování restrikcí otevřely bary, noční kluby a internetové kavárny, informovala agentura AP. První větší krok k zahájení letošní turistické sezóny udělala země již před týdnem 1. června, kdy povolila otevření všech hotelů s celoročním provozem zavřených od března kvůli pandemii covidu-19.

Přidejte svůj názor

Řecko
doporučujeme

V zemi se tehdy po více než dvou měsících opět otevřely také základní školy a školky, bazény, knihovny, kempy či letní kina. Nadále ale všude platí, že lidé mají dodržovat bezpečnou vzdálenost a ve veřejné dopravě jsou povinné roušky.

Většina barů, nočních klubů a restaurací funguje v letních měsících zejména ve venkovních prostorech, i díky tomu úřady povolily jejich opětovné otevření. Jak nicméně vláda i lékařští odborníci varovali, jestliže lidé nebudou dodržovat pravidla a nebudou si udržovat společenský odstup, nejrůznější omezení budou opět zavedena.

S postupným uvolňováním omezení začala země již 4. května, kdy se poprvé po šesti týdnech otevřela například kadeřnictví či knihkupectví.

Naopak pro migrační střediska v Řecku vláda prodloužila omezení volného pohybu až do 21. června. Původně toto omezení platilo jen do 7. června. Mezi migranty zatím nebyla zaznamenáno žádné úmrtí spojené s nemocí covid-19. úřady nicméně registrují několik nakažených.

V pěti táborech na ostrovech v Egejském moři se nyní nachází více než 33.000 žadatelů o azyl, kapacita těchto táborů je přitom jen 5400 osob. Asi 70.000 migrantů žije v dalších zařízeních na pevnině. Lidskoprávní organizace opakovaně vyjádřily znepokojení jak kvůli přeplněností táborů, tak i v souvislosti s tím, že karanténní opatření mohou ještě více narušit práva migrantů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obžalovaný Kotleba neuspěl s námitkou, proces může pokračovat

02.07.2020 15:57 Slovenský nejvyšší soud dnes zamítl stížnost obžalovaného šéfa krajně pravicové strany Kotlebovci…

Švédsko podcenilo koronavirus. Počet nakažených překonal hranici 70 tisíc

02.07.2020 15:54 Počet potvrzených případů nákazy koronavirem ve Švédsku překonal hranici 70.000. Informovala o tom…

Hongkongská krize nabírá na síle. Čína pohrozila Británii

02.07.2020 14:12 Čína dnes pohrozila Británii zavedením protiopatření kvůli sporu ohledně čínského bezpečnostního…

Europoslancům odcizili z kanceláří počítače i mobily. Mně jen koloběžku,…

02.07.2020 13:10 ROZHOVOR – Ztratily se jim drahé počítače, mobily i koloběžky, a to přímo v Evropském parlamentu.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy