V Římě protestovali "koronapopírači", vláda jim poslala jasný vzkaz

V Římě v sobotu stovky lidí protestovaly proti koronavirové politice italské vlády. Na demonstraci promluvili například odpůrci očkování či jeden z politiků italské krajně pravicové strany Forza Nuova. Informovala o tom agentura DPA.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Účastníci protestu kritizovali údajnou "diktaturu zdraví". Ochranná opatření, například povinnost nosit roušky ve školách, označili za "zločinná". Podle odhadů policie se na demonstraci nacházely zhruba dvě tisícovky lidí včetně přihlížejících.

Na adresu odpůrců opatření proti šíření koronaviru se vyjádřili někteří vládní představitelé. "Chceme se vypořádat s pandemií. Dnes se v Římě koná demonstrace lidí, kteří věří, že neexistuje. Odpovídáme jim čísly," uvedl premiér Giuseppe Conte.

"Vyzývám koronapopírače, aby přinejmenším ukázali respekt k rodinám zemřelých," prohlásil ministr zahraničí Luigi Di Maio.

V Itálii se dosud podle oficiálních údajů koronavirem nakazilo více než 276.000 lidí a přes 35.500 lidí s nákazou zemřelo, píše DPA.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie bude potřebovat další lockdown, myslí si expert

24.01.2021 21:59 Francie zřejmě bude muset vyhlásit už třetí plošnou uzávěru kvůli šíření nových a nakažlivějších…

Úřadující portugalský prezident de Sousa obhájil mandát, ukazují odhady

24.01.2021 21:45 Aktualizováno Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole…

Německo je první zemí EU, která nasadí protilátkové léky proti koronaviru

24.01.2021 20:03 Německo jako první země v Evropské unii nasadí k léčbě koronavirové infekce léky na bázi…

Francie i Itálie odsuzují zatýkání v Rusku, sílí volání po sankcích

24.01.2021 18:48 Aktualizováno Zatýkání lidí, kteří v Rusku přišli demonstrovat na obhajobu opozičního vůdce Alexeje Navalného, je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama