Vatikán začne s očkováním v polovině ledna. Papež vakcínu označil za světlo naděje

Vatikán začne s očkováním proti novému koronaviru zřejmě v druhém lednovém týdnu. S odvoláním na vatikánské úřady o tom dnes informovala agentura AFP. Dodávka vakcíny by měla stačit na pokrytí celé potřeby Svatého stolce.

Vatikán, ilustrační foto
doporučujeme

Zda se nechá naočkovat i papež ale vatikánské orgány neupřesnily. Vatikán by měl obdržet zhruba 10.000 dávek vakcíny od společností Pfizer a BioNTech.

Ve svém vánočním poselství označil papež František rychlý vývoj vakcíny za "světlo naděje". Hlava katolické církve vyzvala také k solidárnímu sdílení očkovacích dávek mezi bohatšími a chudšími zeměmi.

Úřady oznámily, že přednostně budou očkováni zdravotníci, senioři a osoby v častém styku s veřejností. Očkování z vatikánské zásoby ale zřejmě obdrží i několik tisíc zaměstnanců vatikánských úřadů a nemocnic. Vatikán je nejmenším státem světa, má méně než 1000 obyvatel.

S očkováním začala také sousedící Itálie. Podle tamního lékového regulátora AIFA země dosud obdržela na 480.000 dávek vakcín. Oočkováno bylo do páteční půlnoci 45.667 lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Reprodukční číslo se zhoršuje, počet mrtvých v Německu je enormní

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES je dále na 73 bodech a více než týden se tak drží ve čtvrtém z…

V Itálii zemřela desetiletá dívka kvůli TikToku. Snažila se omdlít

22.01.2021 21:43 Italské úřady začaly vyšetřovat smrt desetileté dívky, která se udusila kvůli "zkoušce odvahy" na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama