Ve Francii potřetí začal soud s exprezidentem Sarkozym, veškerou vinu odmítl

V Paříži dnes po dvou odročeních pokračuje soud s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym, který čelí obžalobě z korupce a obchodování s vlivem. Sarkozy veškerou vinu odmítá. Soud dnes bude řešit zejména procedurální aspekty případu, obhajoba zpochybňuje platnost stíhání, píše AFP.

Nicolas Sarkozy
doporučujeme

"Neuznávám žádnou z těchto ohavností, za které jsem již šest let pronásledován," řekl soudu hned na úvod Nicolas Sarkozy.

Na úvod líčení se Sarkozyho obhájkyně Jacqueline Laffontová dovolávala "neplatnosti celého procesu", protože podle ní došlo k "závažným a opakovaným porušením" práva na obhajobu.

Soud byl minulý týden o několik dní odročen, protože zkoumal zdravotní stav dalšího obžalovaného, soudce Gilberta Aziberta. Soudkyně nakonec rozhodla, že 73letý Azibert je zdravotně způsobilý a musí se osobně k soudu dostavit. Azibert dnes přišel v respirátoru FFP2 a každý den v 15:30 lékař během přestávky v líčení zkontroluje jeho zdravotní stav.

Bývalý francouzský prezident Sarkozy čelí obvinění z korupce. Hrozí mu až deset let odnětí svobody a pokuta jeden milion eur (26,3 milionu Kč). Hlava státu z let 2007 až 2012 vinu dlouhodobě odmítá a proces označuje za zpolitizovaný. Společně s exprezidentem jsou z korupce a navíc i z obchodování s vlivem obžalovaní také významný pařížský právník Thierry Herzog a někdejší soudce kasačního soudu Azibert.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Koronavirus má v USA víc obětí než druhá světová. Reprodukční…

21.01.2021 14:41 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává druhý den na 73 bodech. Více než týden se tak drží ve…

Merkelová hájí karanténní opatření, jsou kvůli mutacím nezbytná

21.01.2021 13:21 Aktualizováno Jako nezbytné dnes německá kancléřka Angela Merkelová obhajovala zpřísnění karanténních opatření v…

EU i Německo jsou připraveny jednat s Bidenem, míní Merkelová

21.01.2021 12:14 Německo i Evropská unie jsou připraveny jednat s vládou nového amerického prezidenta Joea Bidena.…

Šéf RKI: Karanténa je jediné opatření, než bude populace očkovaná

21.01.2021 11:48 Karanténa je jediným opatřením, které proti šíření koronaviru máme, než bude naočkována dostatečná…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama