Ve Francii se nákaza koronavirem potvrdila už u půl milionu lidí

Ve Francii se od počátku epidemie koronavirová nákaza prokázala už u více než půl milionu lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 15.797 případů, tedy jen zhruba o tři stovky méně než je dosavadní rekord ze čtvrtka. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví. S covidem-19 za poslední den zemřelo dalších 150 osob.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Od počátku tohoto roku se virem SARS-CoV-2 ve Francii, která má asi 68 milionů obyvatel, prokazatelně nakazilo 513.034 lidí. S covidem-19 zemřelo už 31.661 infikovaných.

Dosavadní rekord v denním přírůstku nakažených Francie ohlásila ve čtvrtek, tehdy registrovala za 24 hodin 16.096 nakažených. Mrtvých s covidem-19 zaznamenali zdravotníci ve čtvrtek 52, dnes ohlásili téměř trojnásobek. Do dnešní statistiky nicméně přibyli i mrtví z domovů pro seniory a pečovatelských domů za delší časové období, upozornil list Le Figaro.

Ve francouzských nemocnicích je nyní více než 6000 lidí s covidem-19. Oproti čtvrtku je jich na jednotkách intenzivní péče o 129 více.

Francie v posledních dnech zpřísňuje opatření proti šíření viru a soustřeďuje se přitom především na ohniska. Nejvyšší stupeň varování vydala vláda pro druhé největší město Marseille a karibský ostrov Guadaloupe.

Například v Marseille se měly v sobotu na dva týdny zavřít bary a restaurace. Obyvatelé přístavního města proti omezením protestovali, ministr zdravotnictví Olivier Véran ale dnes opatření bránil. Na twitteru uvedl, že jsou nutná, "i když jsou nepopulární". "Závisí na tom životy," dodal.

Renaud Muselier, předseda regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur, jehož je Marseille metropolí, dnes večer po jednání s Véranem uvedl, že restaurace a bary se nakonec uzavřou až v neděli večer a to prozatím jen na sedm dní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce maďarských studentů demonstrovaly v Budapešti

23.10.2020 21:54 Tisíce maďarských studentů dnes demonstrovaly v Budapešti s pochodněmi v rukou proti ztrátě…

Počet lidí nakažených koronavirem ve Francii přesáhl milion

23.10.2020 20:52 Ve Francii se během epidemie nakazilo koronavirem již přes milion lidí. Po Španělsku je to další…

Slovinský premiér Janša podpořil Trumpa, Biden by byl podle něj slabý

23.10.2020 20:28 Slovinský premiér Janez Janša v nadcházejícím volebním klání ve Spojených státech veřejně podpořil…

Europoslanci se shodli na nových pravidlech zemědělských dotací

23.10.2020 20:23 Aktualizováno Po několikadenním hlasování o stovkách pozměňovacích návrhů dnes Evropský parlament schválil svůj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama