Ve Španělsku za den zemřelo 176 nakažených, více než o den dříve

Ve Španělsku za uplynulý den zemřelo 176 pacientů s koronavirem. Je to o pět desítek více než v pondělí, kdy však byl denní nárůst úmrtí nejnižší od 18. března. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví.

Ilustrační foto
doporučujeme

Za posledních 24 hodin se v zemi také mírně zvýšil denní přírůstek nově nakažených, když přibylo 426 nově potvrzených případů, což je také o pět desítek více než o den dříve, informuje list El País.

Počet úmrtí mezi lidmi nakaženými koronavirem byl dnes už čtvrtý den v řadě nižší než 200. Celkem v zemi zemřelo 26.920 osob s chorobu covid-19. Počet potvrzených případů nákazy se ve Španělsku od začátku epidemie vyšplhal na 228.030, z toho téměř 139.000 lidí se už vyléčilo.

Španělská vláda ale uvádí už několik týdnů pouze případy nákazy potvrzené testem PCR, podle serveru Worldometer se ve Španělsku potvrdilo zhruba o 40.000 případů více.

Kvůli koronaviru španělská vláda v zemi se 47 miliony obyvatel vyhlásila nouzový stav 15. března, od kdy směli lidé z domu pouze na nákup potravin a léků, k lékaři či do práce. Až 2. května směli Španělé ven na procházku či za individuálním venkovním sportem, o týden dříve mohly na procházku poprvé po šesti týdnech děti.

V pondělí polovina země vstoupila do další fáze uvolňování restrikcí, která mimo jiné umožňuje i otevření zahrádek a restaurací s poloviční obsazeností míst. Už před týdnem se otevřely malé obchody.

Dnes vydala španělská vláda nové nařízení, v němž požaduje, aby všichni cestovatelé, kteří od tohoto pátku do země přijedou, strávili 14 dní v karanténě. Zatím to bude povinnost do 24. května, do kdy v zemi platí nouzový stav. Ten však může parlament ještě prodloužit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název

20.09.2020 21:09 Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech.…

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama