Ve Španělsku zavřeli kvůli viru další oblast

Španělsko uzavřelo kvůli novým případům koronaviru po části Katalánska další oblast, tentokrát část severošpanělské Galicie. Uzávěra se bude týkat asi 70.000 lidí má platit nejméně do pátku 10. července.

Španělsko
doporučujeme

Obyvatelé části provincie Lugo na severu Španělska nebudou smět do jiných částí země a budou se moci pohybovat jenom v rámci kraje A Mariňa. Mimo něj se dostanou lidé jen ve výjimečných případech, například za prací. Uzávěra skončí pouhé dva dny před naplánovanými regionálními volbami v Galicii.

Regionální ministr zdravotnictví Jesus Vázquez Almuiňa dnes řekl novinářům, že v oblasti je nyní 258 případů nákazy a z nich 117 právě v Lugu. Podle ministra se většina z nich váže k barům.

V rámci zpřísněných pravidel bude nyní návštěvnost omezena na polovinu a lidé budou muset mít roušky, a to i venku na plážích nebo na koupalištích.

Španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa dnes sdělil, že vláda vývoj v Katalánsku i v Galicii pozorně sleduje. "Klíčem ke snížení křivky (výskytu koronaviru) je dodržování odstupu. Musejí tam zastavit růst případů," sdělil.

Ve Španělsku se nákaza potvrdila u 205.545 lidí a zemřelo tam 28.385 pacientů.

V sobotu katalánské úřady uzavřely oblast s 200.000 obyvateli západně od Barcelony. Uzávěra se týká i města Lleida.

Země ukončila nouzový stav 21. června a uzávěra v Katalánsku byl od tohoto data první krok tohoto druhu. Důvodem byl skokový nárůst případů koronaviru spojovaný především s dělníky ze zemědělských farem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sputnik V se stal nástrojem hybridní války, zní ze slovenské vlády

02.03.2021 16:22 Ruská vakcína Sputnik V se stala nástrojem hybridní války. Politizaci způsobilo, že výrobce…

ONLINE: Česko v očkování zaostává. Opatření se opět zpřísňují

02.03.2021 14:20 Aktualizováno V Česku přibylo za pondělí 12 150 nakažených. Je to zhruba třikrát více, než v podstatně větším…

Merkelová chce prodloužit karanténu v Německu do 28. března

02.03.2021 14:14 Aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová chce prodloužit stávající karanténu nejméně do 28. března,…

Polsko mohlo porušit unijní právo, míní soud EU. Řeší jmenování soudců

02.03.2021 12:41 Nová polská pravidla pro jmenování soudců nejvyššího soudu mohou být v rozporu s právem Evropské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama