Ve Španělsku zavřeli kvůli viru další oblast

Španělsko uzavřelo kvůli novým případům koronaviru po části Katalánska další oblast, tentokrát část severošpanělské Galicie. Uzávěra se bude týkat asi 70.000 lidí má platit nejméně do pátku 10. července.

Španělsko
doporučujeme

Obyvatelé části provincie Lugo na severu Španělska nebudou smět do jiných částí země a budou se moci pohybovat jenom v rámci kraje A Mariňa. Mimo něj se dostanou lidé jen ve výjimečných případech, například za prací. Uzávěra skončí pouhé dva dny před naplánovanými regionálními volbami v Galicii.

Regionální ministr zdravotnictví Jesus Vázquez Almuiňa dnes řekl novinářům, že v oblasti je nyní 258 případů nákazy a z nich 117 právě v Lugu. Podle ministra se většina z nich váže k barům.

V rámci zpřísněných pravidel bude nyní návštěvnost omezena na polovinu a lidé budou muset mít roušky, a to i venku na plážích nebo na koupalištích.

Španělský ministr zdravotnictví Salvador Illa dnes sdělil, že vláda vývoj v Katalánsku i v Galicii pozorně sleduje. "Klíčem ke snížení křivky (výskytu koronaviru) je dodržování odstupu. Musejí tam zastavit růst případů," sdělil.

Ve Španělsku se nákaza potvrdila u 205.545 lidí a zemřelo tam 28.385 pacientů.

V sobotu katalánské úřady uzavřely oblast s 200.000 obyvateli západně od Barcelony. Uzávěra se týká i města Lleida.

Země ukončila nouzový stav 21. června a uzávěra v Katalánsku byl od tohoto data první krok tohoto druhu. Důvodem byl skokový nárůst případů koronaviru spojovaný především s dělníky ze zemědělských farem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko hlásí nejvíce nových infekcí za poslední týdny

04.08.2020 19:12 Řecko dnes oznámilo 121 nově nakažených. Jde o nejvyšší denní přírůstek od 22. dubna, informovala…

V Německu přibylo 879 nakažených koronavirem, nový rekord oznámilo Polsko

04.08.2020 18:17 Aktualizováno V Německu bylo za poslední den hlášeno 879 nových případů koronavirové nákazy, a dohromady tak bylo…

Kauza Kuciak: Slovenský soud vynese verdikty nad obžalovanými až v září

04.08.2020 17:49 Aktualizováno Slovenský soud verdikt nad obžalovanými z vraždy investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho…

Lék proti epilepsii mohl způsobit smrt novorozenců. Firma čelí vyšetřování

04.08.2020 14:40 Francouzská farmaceutická společnost Sanofi je vyšetřována poté, co se prokázala možná souvislost…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama