Ve Švédsku si lze nechat vytetovat tvář vrchního epidemiologa, je "miláčkem národa"

Švédský tatér Zashay Rissanen Tastas zahrnul do nabídky svého salonu zvěčnění tváře vysoce populárního hlavního epidemiologa země, 64letého Anderse Tegnella. Zatím si ho nechal na paži vytetovat 32letý Gustav Lloyd Agerblad, informovala agentura Reuters.

Lidé
doporučujeme

Švédsko jde v boji s nynější koronavirovou pandemií svou velmi liberální cestou otevřených škol, restaurací i obchodů. Její tváří je epidemiolog, který byl ještě nedávno neznámým státním zaměstnancem. Nyní zná Anderse Tegnella téměř každý Švéd a dá se říct, že se stal miláčkem národa. "Každý ho miluje. Absolutně. Je takový. Je velmi populární," řekl agentuře Reuters náhodný kolemjdoucí v ulicích Stockholmu Tove Falck-Olsson.

Gustav Lloyd Agerblad mezitím obdivuje Tegnellovu tvář na své paži. "Myslím, že je navenek tváří této krize a pokud jde o mě, já si myslím, že odvádí docela dobrou práci, protože stojí pevně v přední linii a zkrátka dělá svou práci skvěle," říká Agerblad. Informuje o tom server Aftonbladet.se.

Švédská strategie boje proti koronaviru spočívá ve snaze zpomalit šíření viru tak, aby mu stačil zdravotní systém, nikoli ho úplně zastavit. Švédové dodržují opatření zdůrazňující sociální odstup a důkladnou hygienu na dobrovolné bázi.

zdroj: YouTube

Přestože je švédský přístup terčem kritiky zejména v zahraničí, přibližně tři čtvrtiny Švédů podle společnosti Novus vyjádřily vysokou nebo velmi vysokou důvěru v Tegnellův úřad veřejného zdraví.

Šest z deseti respondentů má důvěru také ve způsob, jakým ke krizi přistupuje vláda premiéra Stefana Löfvena.

"Dostal jsem ten nápad, protože věřím naší strategii a věřím, že úřady nás nemohou přinutit zůstat doma," řekl tatér Tastas, který právě zvěčnil Tegnellovu tvář na Agerbladově paži.

V desetimilionovém Švédsku zatím zemřelo více než 2200 lidí s nemocí covid-19, což je v poměru k počtu obyvatel méně než v Británii, Francii nebo Španělsku, ale mnohem více, než v Dánsku a Norsku, kde úřady zvolily mnohem přísnější přístup k boji s virem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo roste. Japonsko zažilo růst počtu sebevražd

19.01.2021 09:08 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve…

Merkelová bude jednat se spolkovými zeměmi o delší karanténě

19.01.2021 07:46 Německá kancléřka Angela Merkelová dnes odpoledne bude jednat s premiéry spolkových zemí o…

Svět dál zápolí s koronavirem, v Česku už je jeho nakažlivější britská…

18.01.2021 21:58 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Conteho italská vláda získala důvěru poslanců, přežití ale nemá jisté

18.01.2021 21:31 Italská Poslanecká sněmovna dnes vyslovila důvěru vládě premiéra Giuseppeho Conteho. Kabinet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama