Ve Varšavě spadl autobus z mostu. Jeden mrtvý, mnoho zraněných

V polské Varšavě dnes došlo k vážné nehodě autobusu. Vozidlo spadlo z mostu na autostrádě. Podle dostupných informací zemřela minimálně jedna osoba, dalších 20 lidí je zraněno.

Nehoda autobusu ve Varšavě (25.6.2020)
doporučujeme

Podle deníku Gazeta Wyborcza došlo k nehodě mezi 12. a 13. hodinou na výjezdu z města do Gdaňsku. Z mostu spadl autobus veřejné dopravy. Dle dostupných informací zemřela minimálně jedna osoba. Na místě zasahuje záchranářský vrtulník. 

Jak uvádí deník Rzeczpospolita, v autobuse v době nehody cestovalo asi 30 lidí. Dvacet z nich je zraněno, čtyři velmi vážně. Mezi nimi je i řidič. 

Do nemocnice bylo přepraveno přinejmenším 12 lidí, některým cestujícím se ovšem nic nestalo a z místa nehody odešli po svých. Zesnulou osobou má být žena. 

Policie zatím nemá informace o okolnostech nehody. Podle spekulací řidič omdlel. Havaroval kloubový autobus, jehož přední část visí dolů z mostu, zatímco ta zadní zůstala na vozovce. Spoje mezi oběma částmi vozidla jsou z větší části přerušené. 

Na místo nehody se vypravil varšavský primátor a kandidát na prezidenta Rafal Trzaskowski, který kvůli tragické události přerušil program své předvolební kampaně. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polský prezident chce ústavně zakázat adopcí dětí homosexuály

05.07.2020 09:47 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda chce, aby v ústavě jeho země byl zakotven zákaz adopcí…

Chorvaté dnes předčasně volí nový parlament

05.07.2020 09:37 Chorvaté dnes budou ve stínu koronavirové krize rozhodovat o novém složení parlamentu. Podle…

Na lodi se 180 uprchlíky panuje napětí, několik z nich se pokusilo o…

04.07.2020 22:00 Aktualizováno Šest ze 180 uprchlíků na záchranné lodi Ocean Viking se pokusilo o sebevraždu. Na plavidle, jemuž…

Tygřice v curyšské zoo zabila ošetřovatelku

04.07.2020 21:54 Tygřice v curyšské zoologické zahradě dnes zabila jednu z ošetřovatelek. Informovala o tom zoo.

Související:

Právě se děje

Další zprávy