Většina Němců chce prodloužit platnost opatření i po 19. dubnu, ukazují průzkumy

Nadpoloviční většina Němců (56 procent) má za to, že by opatření proti koronavirové nákaze měla zůstat v platnosti i po skončení velikonočních prázdnin 19. dubna. Ukázal to průzkum pro magazín Business Insider.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Další výzkum veřejného mínění od britské společnosti Redfield & Wilton Strategies zase dospěl k tomu, že téměř 88 procent Němců je přinejmenším do určité míry znepokojeno dopady epidemie na ekonomiku.

O tom, že by se po 19. dubnu mohla začít krok za krokem uvolňovat některá přijatá opatření, mluví stále více německých politiků. Za přiměřený má takový postup zhruba 30 procent obyvatel, pro 9,4 procenta by postupný návrat k normálu po velikonočních prázdninách začal příliš pozdě.

Se způsobem, jakým složitou situaci zvládá kancléřka Angela Merkelová, je podle průzkumu britské společnosti spokojeno téměř 68 procent Němců, opačný názor jich má 17 procent.

Necelá polovina Němců (44,5 pct.) má za to, že problémy, které epidemie způsobuje ve Španělsku a Itálii, souvisí primárně se špatnou správou věcí veřejných v těchto zemích. S tímto tvrzením nesouhlasí 21,4 procenta dotázaných. Zároveň je 55 procent Němců přesvědčeno o tom, že by jejich země měla udělat vše, aby Itálii a Španělsku pomohla zvládnout ekonomické dopady epidemie.

Dvojice těchto států nyní usiluje o co nejširší společné sdílení nákladů způsobených koronavirem, třeba prostřednictvím emise společných evropských dluhopisů. Německo a především Nizozemsko jsou k takovému postupu skeptické.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo za úterý 342 případů nákazy a 29 mrtvých

03.06.2020 09:04 V Německu přibylo za úterý 342 potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem tak zdravotníci…

Italové mohou po třech měsících cestovat po celé zemi

03.06.2020 08:11 Po téměř třech měsících mohou ode dneška Italové opět volně cestovat mezi regiony, což kvůli…

Pro EU nastává zlomový moment, míní ekonom

03.06.2020 00:01 NÁZOR – Je současná situace pro EU zlomový moment na cestě k něčemu, co připomíná stát, nebo jde o…

Polsko uvažuje o zavření tří dolů v příštích měsících

02.06.2020 22:07 Koronavirová pandemie nutí Polsko urychlit odchod z uhelného sektoru a země zvažuje, že v příštích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy