Většina Rakušanů by se dala očkovat proti covid-19, budí větší strach než chřipka

Většina Rakušanů by se nechala proti infekčnímu onemocnění covid-19 očkovat, pokud by byla k dispozici vakcína. Vyplývá to z průzkumu, který si u společnosti market zadalo rakouské ministerstvo zdravotnictví. Překvapivě však čtvrtina dotázaných odpověděla, že by se očkování zúčastnit nechtěla, informovala dnes agentura APA. Z více než 16.000 nakažených Rakušanů se už i tak 15.000 z nemoci vyléčilo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Dvaašedesát procent respondentů v reprezentativním průzkumu uvedlo, že by se nechalo určitě nebo pravděpodobně očkovat, kdyby měli tu možnost. Opačně odpovědělo 25 procent dotázaných.

"Ochota nechat se očkovat proti koronaviru je tak výrazně větší než například u chřipky," komentoval dnes výsledky průzkumu rakouský ministr zdravotnictví Rudolf Anschober. "Obecně ale data také ukazují, že na téma očkování musíme vykonat ještě mnoho informační a osvětové práce," poznamenal politik rakouských Zelených.

V devítimilionovém Rakousku dosud bylo potvrzeno 16.436 lidí s koronavirovou infekcí, ale 15.005 se už vyléčilo. Dalších 635 nakažených zemřelo. Rakousko tak patří mezi úspěšné země v boji s koronavirem. V rakouských nemocnicích je dnes jen 159 nakažených, z toho 31 na jednotkách intenzivní péče.

"Rakousko je v době pandemie snad nejbezpečnější místo na světě," komentoval rakouskou bilanci v rozhovoru s deníkem Oberösterreichische Nachrichten americký velvyslanec v alpské republice Trevor Traina a nízký počet nakažených pacientů na JIP označil za působivý.

Spojené státy naopak mají zdaleka největší počet nakažených a zemřelých pacientů s covidem-19 na světě. "Rakousko vynikajícím způsobem reagovalo a rychle rozpoznalo, jak vážná situace je," pochválil diplomat zemi svého působení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko vyzvalo země EU, aby zvážily setrvání celní unie s Tureckem

21.10.2020 21:53 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní…

Macron uctil památku zavražděného učitele, odsoudil zbabělce

21.10.2020 21:24 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes při tryzně na univerzitní půdě Sorbonny uctil památku…

V Itálii přibylo 15 tisíc nakažených, výrazně vzrostl i počet mrtvých

21.10.2020 20:42 Aktualizováno Počet nových nakažených koronavirem v Itálii dnes překročil hranici 15.000 osob. To je nejvíce od…

Bavorsko chce zavést povinné covid testy pro pendlery, také z Česka

21.10.2020 20:26 Aktualizováno Bavorsko zavede povinné testování lidí, kteří do země přijíždějí za prací z rizikových oblastí v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama