Většina Rakušanů by se dala očkovat proti covid-19, budí větší strach než chřipka

Většina Rakušanů by se nechala proti infekčnímu onemocnění covid-19 očkovat, pokud by byla k dispozici vakcína. Vyplývá to z průzkumu, který si u společnosti market zadalo rakouské ministerstvo zdravotnictví. Překvapivě však čtvrtina dotázaných odpověděla, že by se očkování zúčastnit nechtěla, informovala dnes agentura APA. Z více než 16.000 nakažených Rakušanů se už i tak 15.000 z nemoci vyléčilo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dvaašedesát procent respondentů v reprezentativním průzkumu uvedlo, že by se nechalo určitě nebo pravděpodobně očkovat, kdyby měli tu možnost. Opačně odpovědělo 25 procent dotázaných.

"Ochota nechat se očkovat proti koronaviru je tak výrazně větší než například u chřipky," komentoval dnes výsledky průzkumu rakouský ministr zdravotnictví Rudolf Anschober. "Obecně ale data také ukazují, že na téma očkování musíme vykonat ještě mnoho informační a osvětové práce," poznamenal politik rakouských Zelených.

V devítimilionovém Rakousku dosud bylo potvrzeno 16.436 lidí s koronavirovou infekcí, ale 15.005 se už vyléčilo. Dalších 635 nakažených zemřelo. Rakousko tak patří mezi úspěšné země v boji s koronavirem. V rakouských nemocnicích je dnes jen 159 nakažených, z toho 31 na jednotkách intenzivní péče.

"Rakousko je v době pandemie snad nejbezpečnější místo na světě," komentoval rakouskou bilanci v rozhovoru s deníkem Oberösterreichische Nachrichten americký velvyslanec v alpské republice Trevor Traina a nízký počet nakažených pacientů na JIP označil za působivý.

Spojené státy naopak mají zdaleka největší počet nakažených a zemřelých pacientů s covidem-19 na světě. "Rakousko vynikajícím způsobem reagovalo a rychle rozpoznalo, jak vážná situace je," pochválil diplomat zemi svého působení.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Covid-19 sužuje svět už půl roku: Šest milionu nakažených, téměř 370 tisíc…

31.05.2020 08:56 Nový typ koronaviru se objevil počátkem loňského prosince v Číně, šířit se začal z…

V Německu vzrostl počet nakažených koronavirem, reprodukční číslo je vyšší…

31.05.2020 08:12 V Německu přibylo za posledních 24 hodin 286 případů nákazy koronavirem, což je téměř o 500 méně…

Jak rozvrátit Libyi? Ministerstvo USA varuje před zákeřnou metodou Ruska

30.05.2020 21:54 Aktualizováno Maltské úřady zadržely falešné bankovky libyjské měny v hodnotě přibližně 1,1 miliardy dolarů (cca…

Epidemie ve Francii polevuje. Denní počet úmrtí na covid-19 se drží pod…

30.05.2020 20:09 Ve francouzských nemocnicích zaznamenali v minulých 24 hodinách 57 úmrtí s covidem-19. Denní počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy